ATP Indian Wells: Berdych pokonał Del Potro, udany powrót Raonicia, porażka Kyrgiosa

W hitowo zapowiadającym się sobotnim meczu turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells Tomas Berdych w dwóch setach pokonał Juana Martina del Potro. Do III rundy awansowali również Milos Raonić i Gael Monfils, odpadł natomiast Nick Kyrgios.

Marcin Motyka

Nieczęsto zdarza się, by już w II rundzie turnieju rangi ATP World Tour Masters 1000 przeciw sobie zagrali mistrz i finalista turnieju wielkoszlemowego, zarazem dwaj tenisiści, którzy niegdyś notowani byli w Top 4 światowego rankingu oraz zwycięzcy łącznie 30 imprez głównego cyklu. Ale taka właśnie konfrontacja miała miejsce w sobotę na etapie 1/32 finału zawodów w Indian Wells, gdzie zmierzyli się Juan Martin del Potro i Tomas Berdych. Lepszy okazał się Czech, zwyciężając 7:6(4), 6:2.

Pierwszy set tego pojedynku mógł zaspokoić wymagania wszystkich sympatyków tenisa. Obaj umiejętnie korzystali ze swoich najmocniejszych broni - serwisów oraz forhendów i co rusz zachwycali cudownymi zagraniami. Obaj też mieli swoje szanse, ale ostatecznie szalę na swoja korzyść przechylił Berdych. Druga partia już nie była tak ekscytująca. Z Del Potro wyraźnie uszło powietrze. Argentyńczyk zaczął popełniać wiele błędów i dawał się spychać do defensywy. Czech bezlitośnie to wykorzystał, dwukrotnie wywalczył przełamanie i zwyciężył w całym spotkaniu.

Berdych, który pokonał Del Potro po raz trzeci w siódmej konfrontacji, w tym drugi raz na nawierzchni twardej, w III rundzie turnieju ATP w Indian Wells zmierzy się z Borną Coriciem, który wyeliminował Thomaza Bellucciego, oznaczonego numerem 29.

Milos Raonić zanotował zwycięski powrót na zawodowe korty. Kanadyjczyk, który ostatni oficjalny mecz rozegrał 29 stycznia, przegrywając wówczas półfinał Australian Open z Andym Murrayem, w sobotę wygrał 6:1, 6:3 z Inigo Cervantesem. W ciągu 55 minut gry rozstawiony z numerem 12. Raonić zaserwował sześc asów, jeden raz został przełamany oraz wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów.

- Czułem się dobrze. Muszę czuć zadowolenie po tym meczu, ponieważ zrobiłem wiele dobrych rzeczy. Przez cały czas byłem agresywny - mówił 25-latek z Monte Carlo, który w kolejnej fazie powalczy z Bernardem Tomiciem. Australijczyk po raz drugi w ciągu trzech tygodni ograł Rajeeva Rama, tym razem 6:4, 7:5.

Nick Kyrgios sprawił niemiłą niespodziankę swoim kibicom. Zmagający się w ostatnim czasie z bólem pleców i tajemniczym wirusem Australijczyk nieoczekiwanie przegrał z Albertem Ramosem. Hiszpan w III rundzie zagra z Gaelem Monfilsem. Francuz, turniejowa "13", wyeliminował rodaka Ramosa, Pablo Carreno.

Pierwszy raz w czwartej konfrontacji Richard Gasquet nie musiał rywalizować z Nicolasem Mahutem na dystansie trzech setów. Tenisista z Beziers odniósł bardzo łatwe zwycięstwo, pokonując krajana 6:4, 6:1, w godzinę i 18 minut uzyskując aż pięć przełamań. Następnym przeciwnikiem oznaczonego numerem ósmym Francuza będzie Ołeksandr Dołgopołow  z którym ma bilans 2-0. W II rundzie Ukrainiec nie dał szans Robinowi Haase, wygrywając 6:4, 6:2.

Do 1/16 finału BNP Paribas Open awansował również Federico Delbonis. Argentyńczyk pokonał 7:6(6), 6:4 rozstawionego z numerem 32. João Sousę i jego kolejnym rywalem będzie Marcel Granollers bądź Andy Murray.