WTA Challenger San Antonio: Misaki Doi i Anna-Lena Friedsam powalczą o tytuł

Misaki Doi i Anna-Lena Friedsam zmierzą się w finale turnieju WTA Challenger organizowanym w San Antonio. Japonka pokonała w piątek Cwetanę Pironkową, a Niemka okazała się lepsza od Alison Riske.

Karolina Konstańczak
Fot PAP/EPA PAP/EPA / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA

Misaki Doi, jedyna rozstawiona tenisistka w fazie półfinałowej, mierzyła się w piątek z Cwetaną Pironkową, notowaną na 105. miejscu w rankingu WTA. Chociaż Japonka wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim to Bułgarka uzyskała prowadzenie aż 5:1. Finalnie o losach meczu zadecydowała trzecia odsłona. W niej od początku karty rozdawała Azjatka, która najpierw odskoczyła na 3:0, a nieco później na 5:3. Po godzinie i 28 minutach Doi triumfowała 6:4, 2:6, 6:4 i awansowała do finału turnieju WTA Challenger w San Antonio.

Doi osiągnęła drugi finał w obecnym sezonie. Wcześniej awansowała również do tej fazy w turnieju w Kaohsiung (ranga WTA International), jednak przegrała z Venus Williams. W pozostałych sześciu imprezach - Auckland, Hobart, Australian Open, Ad-Daucha, Monterrey i Indian Wells - odpadła już w I rundzie.

Rywalką Doi w meczu o tytuł będzie Anna-Lena Friedsam, którą polscy kibice z pewnością pamiętają z wielkoszlemowego Australian Open. Wówczas prowadziła 5:2 w trzecim secie z Agnieszką Radwańską, ale od tego momentu przegrała wszystkie pozostałe gemy.

W piątek Niemka pokonała Alison Riske 6:3, 7:6(4). Po wygranym pierwszym secie 6:3, w drugim Friedsam objęła prowadzenie 3:1, jednak nie zdołała go utrzymać i po chwili obie zrównały się na 3:3. Finalnie jednak 22-latka zamknęła mecz w tie breaku.

W obecnym sezonie Niemka osiągnęła m.in. półfinał w Shenzhen i IV rundę Australian Open. Obecnie zajmuje 61. miejsce w świecie.

Doi i Friedsam wcześniej spotkały się tylko raz, w 2014 roku. Wówczas na kortach ziemnych w Pradze Japonka triumfowała 3:6, 7:6(2), 6:3.