ATP Miami: Novak Djoković - Dominic Thiem o ćwierćfinał. Odpadł David Ferrer

Novak Djoković i Dominic Thiem zmierzą się w IV rundzie turnieju Miami Open. Niedzielne mecze wygrali także Tomas Berdych i Richard Gasquet, a niespodziewanej porażki doznał finalista z 2013 roku, David Ferrer.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / EPA/FILIP SINGER

Lider rankingu ATP nie marnował w niedzielę czasu na korcie i stracił tylko pięć gemów w starcu z João Sousą. Portugalczyk w ciągu 78 minut postarał się o dwa przełamania, ale sam przegrał serwis aż sześciokrotnie, dlatego Novak Djoković triumfował pewnie 6:4, 6:1. We wtorek przeciwnikiem Serba będzie Austriak Dominic Thiem, który z łatwością pokonał japońskiego kwalifikanta Yoshihito Nishiokę 6:2, 6:2.

Rozstawiony z "siódemką" Tomas Berdych miał w niedzielę sporo problemów z pokonaniem Steve'a Johnsona. W pierwszej partii górą był Czech, ale w drugim secie opuścił go serwis i Amerykanin wykorzystał to w tie breaku, broniąc wcześniej meczbola. Reprezentant gospodarzy może sobie pluć brodę, że zmarnował swoją wielką szansę na początku decydującej odsłony. Później przełamanie uzyskał Berdych, który triumfował ostatecznie 6:3, 6:7(6), 6:3.

Przeciwnikiem Czecha we wtorkowym pojedynku o ćwierćfinał będzie rozstawiony z "10" Richard Gasquet. Francuz nie dał w niedzielę wielkanocną żadnych szans swojemu rodakowi Benoitowi Paire'owi, gromiąc przeciwnika 6:3, 6:0. Zaledwie dwa gemy stracił półfinalista z Indian Wells, David Goffin, który rozbił zmęczonego trzeciorundowym bojem Serba Viktora Troickiego 6:1, 6:1. Belg o miejsce w ćwierćfinale powalczy ze "szczęśliwym przegranym" z eliminacji Horacio Zeballosem. Argentyńczyk powrócił ze stanu 0-1 w setach i wyeliminował Hiszpana Fernando Verdasco.

O ćwierćfinał Miami Open zagrają także Gilles Simon i Lucas Pouille. Pierwszy z Francuzów zwyciężył 6:3, 6:7(4), 6:3 triumfatora US Open 2014 Chorwata Marina Cilicia. Ich pojedynek trwał dwie godziny i 46 minut. Jedną minutę krócej przebywali w niedzielę na korcie Pouille i finalista zawodów na Florydzie z 2013 roku, David Ferrer. Hiszpan po trzysetowym boju przegrał ostatecznie 7:6(1), 6:7(4), 5:7, choć w decydującej partii miał piłkę meczową.

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 6,134 mln dolarów

Lucas Pouille (Francja) - David Ferrer (Hiszpania, 8) 6:7(1), 7:6(4), 7:5
Horacio Zeballos (Argentyna, LL) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 1:6, 6:4, 7:6(4)