WTA Bogota: Obrończyni tytułu pokonana w I rundzie, deszcz skomplikował plany organizatorów

Nie rozegrano jeszcze wszystkich meczów I rundy, ale pewne już jest, że Teliana Pereira nie obroni wywalczonego w zeszłym roku mistrzowskiego tytułu. Problemy w pierwszym meczu ma również najwyżej rozstawiona w Bogocie Elina Switolina.

Rafał Smoliński

Oznaczona "dwójką" Teliana Pereira zmierzyła się we wtorek z kwalifikantką Cataliną Pellą i po 140 minutach przegrała 6:3, 3:6, 6:7(3). - Byłam mocno poddenerwowana. Nie było łatwo, ponieważ ona jest już bardzo doświadczona - powiedziała Argentynka, która miała problemy ze zwieńczeniem pojedynku przy stanie 5:3 w trzeciej partii.

- Byłam wtedy całkowicie sparaliżowana. Mój umysł podpowiadał mi, że powinnam robić to, co wcześniej, ale moje nogi i ciało odmawiały mi posłuszeństwa. Byłam po prostu za bardzo nerwowa - zakończyła Pella. Notowana obecnie na 274. miejscu w rankingu WTA Argentynka to siostra grającego z powodzeniem w tenisa w męskim tourze Guido.

Deszcz rozdawał we wtorek karty w kolumbijskiej stolicy. Mecze zostały przerwane, ale tenisistki powróciły na korty późnym popołudniem. Większość zaplanowanych spotkań dokończono, lecz kilka zostało przeniesionych na środę, gdyż w Bogocie było już zbyt ciemno. Tak się stało w przypadku starcia Eliny Switoliny z Aleksandrą Panową. Rosjanka, finalistka Claro Open Colsanitas 2012, wygrała pierwszego seta meczu z faworyzowaną Ukrainką, ale po rozegraniu sześciu gemów w drugiej partii panie zeszły z kortu.

Przerwany został również pojedynek z udziałem mistrzyni z 2006 i 2011 roku, Lourdes Dominguez. Hiszpanka i Rumunka Patricia Maria Tig zdołały wygrać po pięć gemów. Pewne zwycięstwa odniosły natomiast inne rozstawione tenisistki: Irina Falconi, Tatjana Maria i Anna Tatiszwili. Dołączyły do nich Rebecca Peterson, Silvia Soler-Espinosa, Elica Kostowa i Sherazad Reix.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 12 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Elina Switolina (Ukraina, 1) - Aleksandra Panowa (Rosja) 5:7, 5:1 *do dokończenia
Irin Falconi (USA, 5) - Emiliana Arango (Kolumbia, WC) 6:0, 6:1
Tatjana Maria (Niemcy, 6) - Marina Mielnikowa (Rosja) 6:1, 6:3
Lourdes Dominguez (Hiszpania, 7) - Patricia Maria Tig (Rumunia) 5:5 *do dokończenia
Anna Tatiszwili (USA, 8) - Ipek Soylu (Turcja) 6:4, 6:3
Catalina Pella (Argentyna, Q) - Teliana Pereira (Brazylia, 2) 3:6, 6:3, 7:6(3)
Rebecca Peterson (Szwecja) - Daniela Seguel (Chile, Q) 6:3, 4:6, 6:3
Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:2, 7:5
Sherazad Reix (Francja) - Sanaz Marand (USA, Q) 6:3, 7:6(2)
Elica Kostowa (Bułgaria) - Laura Pous (Hiszpania) 6:4, 6:3

Źródło: TVP S.A.