WTA Rabat: Koniec marokańskiej przygody Katarzyny Piter, Polka przegrała w deblu

Katarzyna Piter i Andreea Mitu odpadły w I rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w marokańskim Rabacie. Polka i Rumunka przegrały z Michaelą Honcovą i Anastasiją Sevastovą.

Kacper Kowalczyk

Po przegranej w grze pojedynczej kilka godzin wcześniej Andreea Mitu nie przystąpiła w najlepszym nastroju do meczu deblowego u boku Katarzyny Piter. To wyraźnie przełożyło się na wynik, Michaela Honcova i Anastasija Sevastova wygrały pewnie w dwóch setach.

Duet rumuńsko-polski nie najlepiej rozpoczął pojedynek i już po 10 minutach przegrywał 0:3. Udało im się szybko odrobić stratę, a przy stanie 5:5 Mitu i Piter przełamały rywalki i serwowały by zakończyć I seta na swoją korzyść. Skuteczne returny Honcovej i Sevastovej doprowadziły do tie-breaka, w którym para słowacko-łotewska wyraźnie dominowała i wygrała do dwóch.

Druga odsłona przebiegła praktycznie bez historii. W ciągu 23 minut Honcova i Sevastova trzykrotnie odebrały serwis duetowi polsko-rumuńskiemu i awansowały do ćwierćfinału, gdzie ich rywalkami będą rozstawione z "trójką" Xenia Knoll i Aleksandra Krunić.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 26 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Michaela Honcova (Słowacja) / Anastasija Sevastova (Łotwa) - Andreea Mitu (Rumunia) / Katarzyna Piter (Polska) 7:6(2), 6:1