ATP Estoril: Faworyt gospodarzy pokonany. Problemy Gillesa Simona

Siedmiu z ośmiu rozstawionych tenisistów awansowało do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w portugalskim Estoril. Wyłamał się tylko faworyt gospodarzy, Joao Sousa, który przegrał w trzech partiach z Nicolasem Almagro.

Rafał Smoliński

Rozstawiony z "czwórką" Joao Sousa zmierzył się z Nicolásem Almagro i tylko w pierwszym secie postarał się o przełamanie. Później najlepszy singlista gospodarzy był tylko tłem dla Hiszpana, który w dwóch kolejnych partiach stracił zaledwie trzy gemy. Po 102 minutach pochodzący z Murcji 30-latek zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:1, 6:2.

O miejsce w półfinale zawodów Millennium Estoril Open Almagro powalczy w piątek z oznaczonym "siódemką" Leonardo Mayerem. Argentyńczyk jako ostatni zszedł w czwartek z kortu, ponieważ w nocnej scenerii pokonał po dwóch godzinach Włocha Paolo Lorenziego 7:6(5), 6:4.

Najwyżej rozstawiony na portugalskiej mączce Gilles Simon miał problemy z pokonaniem rodaka Paula-Henriego Mathieu. 18. singlista świata przegrał partię otwarcia, ale w dwóch kolejnych oddał rywalowi już tylko trzy gemy. W piątek na drodze Simona stanie grający z "ósemką" Hiszpan Pablo Carreno, który w meczu II rundy zwyciężył Japończyka Taro Daniela 6:4, 7:5.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)