WTA Antwerpia: Schnyder, Hantuchowa i Li w ćwierćfinale

Dzisiejsze spotkania turnieju WTA w Antwerpii (z pulą nagród 600 tys. dol.) obyły się bez niespodzianek i tym samym wszystkie faworytki awansowały do ćwierćfinału imprezy. W kolejnej rundzie zameldowały się Patty Schnyder, Daniela Hantuchowa oraz Na Li, zgodnie wygrywając w dwóch setach.

Łukasz Roszak

Szwajcarka Schnyder, turniejowa czwórka, potrzebowała 76 minut na pokonanie Ai Sugiyamy z Japonii. Kluczem do zwycięstwa okazał się?serwis Japonki. W dziewięciu gemach serwisowych zawodniczka z Kraju Wiśni zdążyła popełnić aż siedem podwójnych błędów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 6:4. Dla Szwajcarki jest to siódmy z rzędu występ w Antwerpii, ale zapowiada, że w tym roku interesuje ją tylko i wyłącznie zwycięstwo w całej imprezie.

Ku rozpaczy miejscowych kibiców z turnieju odpadła ostatnia, obok Justine Henin, Belgijka - Yanina Wickmayer. Za rywalkę miała nie byle kogo, bo samą Danielę Hantuchovą. Rozstawiona w imprezie z numerem trzecim Słowaczka wygrała 6:4 6:3, stwarzając sobie 12 szans na przełamanie rywalki. Znana z wybuchowego temperamentu tenisistka swą grą z meczu na mecz potwierdza, że w końcu ustabilizowała formę i będzie się liczyć w walce o kolejne trofea.

Ostatnia z rozstawionych - Na Li - również gładko wygrała swój mecz z Dominiką Cibulkovą. Po bardzo słabym początku pierwszego seta, w którym przegrywała już 1:4, Chinka pozbierała się i kontrolowała resztę spotkania, ostatecznie zwyciężając 6:4 6:3. Najwyraźniej po kontuzji, przez którą pauzowała ponad pól roku, pozostały już tylko przykre wspomnienia.