Cykl ITF: 10. tytuł Sandry Zaniewskiej. Kamil Majchrzak bez rewanżu

Sandra Zaniewska drugi tydzień z rzędu jest panią tunezyjskiej mączki. Porażki w finale turnieju ITF w Segedynie doznał w niedzielę Kamil Majchrzak.

Rafał Smoliński

10 meczów, 10 zwycięstw i dwa singlowe tytuły. Z takim bilansem zakończyła w niedzielę zmagania w tunezyjskim Hammamet Sandra Zaniewska. 24-letnia katowiczanka sięgnęła po 10. trofeum na zawodowych kortach, gdyż zwyciężyła w finale Ines Ibbou 6:1, 6:4. Ich pojedynek trwał 83 minuty, a reprezentantka Algierii straciła serwis trzykrotnie. Polka wywalczyła kolejne 12 punktów do rankingu WTA i na pewno poprawi zajmowaną obecnie 731. pozycję.

Kamil Majchrzak nie wywalczył piątego w karierze mistrzostwa. W niedzielę lepszy od 20-letniego piotrkowianina na węgierskiej mączce był Germain Gigounon, który triumfował 6:4, 6:3. Wszystkie sety zostały rozstrzygnięte przełamaniami w ich końcowej fazie. Nasz reprezentant nie zrewanżował się Belgowi za porażkę doznaną w II rundzie poznańskiego turnieju Talex Open 2014 i zdobył w Segedynie 10 punktów do rankingu ATP.