ATP Madryt: Goffin nie wykorzystał czterech meczboli i przegrał z Pouille'em, awans Ferrera

David Ferrer odrobił stratę seta i pokonał Guillermo Garcię-Lopeza w I rundzie turnieju ATP w Madrycie. Niespodziewaną porażkę poniósł David Goffin, który nie wykorzystał czterech meczboli w pojedynku z Lucasem Pouille'em.

Marcin Motyka
PAP/EPA / EPA/MIKE NELSON

W meczu kończącym poniedziałkową serię gier w turnieju ATP w Madrycie zmierzyli się dwaj hiszpańscy tenisiści, którzy w obecnym sezonie notują regres formy. Próbujący  od października wrócić do czołowej "piątki" światowej klasyfikacji David Ferrer, aktualnie dziewiąty gracz świata, stanął naprzeciw Guillermo Garcii-Lopeza, który po dwóch latach opuścił grono 50 najlepszych rakiet świata.

Lepszy w tym starciu okazał się Ferrer, ale początkowo niewiele układało się po jego myśli. Pierwszego seta walencjanin przegrał 3:6, popełniając aż 12 niewymuszonych błędów. Jednak w dwóch kolejnych partiach oddał za darmo tylko osiem punktów, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Ostatecznie Hiszpan zwyciężył 3:6, 6:1, 6:2 i awansował do II rundy Mutua Madrid Open, w której zagra ze zwycięzcą konfrontacji pomiędzy Denisem Kudlą a Ivo Karloviciem.

Na korcie nr 3 znakomite widowisko stworzyli Lucas Pouille i David Goffin. Pierwszego seta 7:6(4) wygrał Francuz, choć przegrywał już 4:5 ze stratą przełamania. W drugiej partii 6:2, triumfował rozstawiony z numerem 12. Goffin. W decydującej odsłonie Pouille wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Odrobił stratę breaka, w dziesiątym gemie obronił trzy meczbole, a w rozstrzygającym tie breaku zwyciężył 9-7, oddalając czwartą piłkę meczową.

Tym samym Pouille podwyższył na 2-0 bilans bezpośrednich spotkań z Goffinem oraz trzeci raz w tym sezonie pokonał rywala z Top 15 rankingu ATP. Kolejnym przeciwnikiem 22-latka będzie Sam Querrey, który ograł 6:7(5), 7:6(5), 6:4 Pierre'a-Huguesa Herberta.

Do II rundy awansował również Radek Stepanek. 37-latek wyeliminował Vaska Pospisila i stał się najstarszym zwycięzcą meczu w turnieju rangi ATP Masters 1000 od marca 1992 roku, gdy 39-letni wówczas Jimmy Connors w Miami wygrał z Tomasem Carbonellem. O kolejną wygraną Stepanek powalczy z broniącym tytułu w Madrycie Andym Murrayem.