ATP Rzym: Thiem lepszy od Dołgopołowa. Zverev zagra z Federerem

Dominic Thiem okazał się w trzech setach lepszy od Ołeksandra Dołgopołowa w I rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Do dalszej fazy awansował również Alexander Zverev, który pewnie pokonał Grigora Dimitrowa.

Rafał Smoliński
EPA/How Hwee Young / EPA/How Hwee Young

Rozstawiony z "13" Dominic Thiem męczył się z Ołeksandrem Dołgopołowem, ale po 101 minutach zdołał zwyciężyć 6:3, 3:6, 6:4. Austriak wyszedł na prowadzenie w bezpośredniej rywalizacji. W 2014 roku okazał się lepszy w paryskiej hali Bercy, lecz w minionym sezonie Ukrainiec wziął rewanż w Nottingham. Przeciwnikiem Thiema w pojedynku II rundy będzie Joao Sousa, który w poniedziałek zadebiutował w Top 30 rankingu ATP.

Oznaczony 14. numerem Gael Monfils szybko pożegnał się z rzymską mączką. Pogromcą Francuza został Thomaz Bellucci, który zapomniał o trzech wcześniejszych porażkach z poniedziałkowym przeciwnikiem i triumfował 6:3, 7:6(2). W nagrodę Brazylijczyk powalczy o III rundę międzynarodowych mistrzostw Włoch, a jego rywalem będzie Nicolas Mahut lub Pablo Cuevas.

Utalentowany Alexander Zverev pewnie rozprawił się z Grigorem Dimitrowem, dzięki czemu został przeciwnikiem rozstawionego z "trójką" Rogera Federera. W ciągu 69 minut Bułgar przełamał serwis 19-latka z Hamburga tylko raz, a sam stracił podanie czterokrotnie. Zverev triumfował 6:1, 6:4 i prowadzi w bezpośredniej rywalizacji z Dimitrowem 2-1, ponieważ w obecnym sezonie był także najlepszy w Indian Wells.

Pierwszego przeciwnika poznał również w poniedziałek rozstawiony z "dwójką" Andy Murray. Brytyjczyk zmierzy się z Michaiłem Kukuszkinem, który po trzysetowym boju wyeliminował Bornę Coricia. Kwalifikanci mieli w tym dniu patent na Chorwatów, bowiem w innym meczu Ernests Gulbis okazał się lepszy w trzech partiach od doświadczonego Ivo Karlovicia. 37-latek z Zagrzebia przegrał już 9 z 11 rozegranych pojedynków w 2016 roku.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)