ATP Rzym: Nishikori i Berdych jako pierwsi w III rundzie. Weteran na drodze Djokovicia

Kei Nishikori i Tomas Berdych jako pierwsi awansowali do III rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Swojego rywala poznał także broniący tytułu Novak Djoković, który zmierzy się ze Stephane'em Robertem.

Rafał Smoliński
Tomas Berdych Newspix / Bai Xue / Na zdjęciu: Tomas Berdych

Najwięcej emocji było w pojedynku Keia Nishikoriego z Viktorem Troickim. Serb wygrał partię otwarcia 7:5, a zaraz po tym Japończyk poprosił o interwencję medyczną. Moment zwrotny nastąpił na początku drugiego seta, kiedy podczas jednej z wymian zagrana przez Nishikoriego piłka musnęła linię, a sędzia główny przyznał jemu punkt, choć wcześniej liniowy wywołał aut.

Troicki długo protestował, ale arbiter nie zamierzał zmieniać decyzji. Po chwili Japończyk z łatwością przełamał jego serwis i od tej pory przejął inicjatywę na placu gry. Serb cały grał na dobrym poziomie, ale nie wystarczyło to do pokonania lepiej dysponowanego przeciwnika. Po 115 minutach Nishikori po raz czwarty z rzędu pokonał Troickiego, tym razem 5:7, 6:2, 6:3.

W drugim meczu II rundy niespodzianki nie było. Oznaczony ósmym numerem Tomas Berdych obronił siedem break pointów w pojedynku z Albertem Ramosem i dwukrotnie przełamał serwis Hiszpana. Po 99 minutach Czech odniósł drugie zwycięstwo nad leworęcznym tenisistą z Barcelony. Pierwsze zanotował w 2012 roku w I rundzie Australian Open.

Na kortach Foro Italico rozegrane zostały również mecze I rundy. 35-letni Stephane Robert okazał się po dwóch tie breakach lepszy od Aljaza Bedene i w nagrodę spotka się w środę z broniącym mistrzostwa Novakiem Djokoviciem. Niespodziewane zwycięstwo nad Pablo Cuevasem odniósł nieczujący się zbyt dobrze na mączce Nicolas Mahut, który w środę spotka się z Thomazem Belluccim.

Pewny awans do dalszej fazy międzynarodowych mistrzostw Włoch zanotował najlepszy z Niemców, Philipp Kohlschreiber. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zwyciężył hiszpańskiego kwalifikanta Inigo Cervantesa 6:4, 6:2. Dołączył do niego Francuz Jeremy Chardy, powracając ze stanu 0-1 w setach w starciu z Bośniakiem Damirem Dzumhurem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)