ATP Memphis: Roddick gra dalej, Haas żegna się z imprezą

Główny faworyt turnieju ATP w Memphis (z pulą nagród 769 tys. dol.), rozstawiony z numerem pierwszym Andy Roddick, zameldował się w drugiej rundzie. Do formy nie może wrócić inny rozstawiony zawodnik Niemiec Tommy Haas, który w drugiej rundzie nie sprostał swojemu rodakowi, Benjaminowi Beckerowi.

Łukasz Roszak

Ostre strzelanie w środowej sesji wieczornej urządzili sobie Amerykanin Andy Roddick i Gilles Muller z Luksemburga. I nie chodzi tu tylko o liczbę asów jaką zafundowali sobie tenisiści - Roddick miał ich 17, a Muller 18 - ale także o siłę jaką obaj wkładali w wymiany. Piłki momentami sprawiały wrażenie, że zaraz przerwą siatkę. Taka gra sprawiła, że publiczność była zachwycona widowiskiem. Mecz wygrał Amerykanin, który nie dał rywalowi ani jednej szansy na przełamanie własnego podania, zaś sam jedną taką szansę wykorzystał. Końcowy rezultat spotkania to 6:4, (4)7:6 na korzyść Roddicka.

- On serwował jak burza - chwalił rywala Roddick, po czym dodał: - Na szczęście jakoś to przetrwałem, stworzyłem sobie szansę i wygrałem. W drugiej rundzie Roddick zmierzy się ze swoim rodakiem Mardym Fishem, z którym wygrał w trzech setach tydzień temu w San Jose. Fish na pewno będzie chciał się zrewanżować za tą porażkę, więc spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie.

W niemieckim pojedynku drugiej rundy lepszym zawodnikiem okazał się ten niżej notowany. Mowa tu oczywiście o Benjaminie Beckerze, który zwyciężył swojego utytułowanego rodaka, Tommego Haasa, 3:6, 6:2, 7:5. - To wielka rzecz wygrać z Tommym. Tego wieczoru pokazaliśmy prawdziwą walkę. Po takim zwycięstwie bardziej zmotywowany podejdę do ćwierćfinału - powiedział szczęśliwy Becker. Tommy Haas, który próbuje wrócić do formy po operacji ramienia, zauważył pewne pozytywy w swojej grze: - Serwuję już troszkę lepiej, a moje ramie staje się mocniejsze. Myślę, że z tygodnia na tydzień robię postępy - stwierdził.

W środę wyłoniono również dwóch innych ćwierćfinalistów. Zostali nimi Radek Stepanek, który w trzech setach pokonał Florenta Serrę oraz Steve Darcis, który dość niespodziewanie wygrał z Jurgenem Melzerem, rozstawionym z numerem siódmym.