Cykl ITF: Kamil Majchrzak zdążył przed deszczem, porażki Huberta Hurkacza i Grzegorza Panfila

Kamil Majchrzak szybko awansował do ćwierćfinału turnieju ITF w ukraińskich Czerkasach. W Pradze porażek doznali Hubert Hurkacz i Grzegorz Panfil.

Rafał Smoliński

Rozstawiony z "jedynką" Kamil Majchrzak nie marnował czasu na korcie i w 70 minut zwyciężył Nikitę Masztakowa 6:1, 6:4. Ukraiński kwalifikant postarał się o dwa przełamania, ale sam stracił serwis aż sześciokrotnie.

20-letni piotrkowianin miał szczęście, że szybko zakończył mecz. Kilkadziesiąt minut później w Czerkasach zaczął padać deszcz i nie wszystkie pojedynki II rundy zostały dokończone.

Tak było w przypadku starcia Lukasa Mugevičiusa z Denisem Mylokostowem, które wyłoni przeciwnika dla Majchrzaka w piątkowym ćwierćfinale. Obaj panowie zeszli z kortu przy prowadzeniu Litwina 4:3 i dopiero na drugi dzień zakończą spotkanie.

W Pradze bez powodzenia walczyli w czwartek w II rundzie Grzegorz Panfil i Hubert Hurkacz. Zabrzanin przegrał 3:6, 3:6 z rozstawionym z "trójką" Czechem Zdenkiem Kolarem, który kilka tygodni temu dotarł do finału challengera w Ostrawie.

Z kolei wrocławianin mógł pokonać Laslo Urrutię Fuentesa, lecz nie wykorzystał break pointów w decydującej fazie drugiego seta. Hurkacz uległ ostatecznie Chilijczykowi 6:1, 5:7, 3:6.