Roland Garros: Matkowski i Kubot osobno. Fyrstenberg rozpocznie od pojedynku z braćmi Bryanami

Marcin Matkowski i Łukasz Kubot wystąpią w Paryżu z innymi partnerami. Przed trudnym zadaniem staną Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez, bowiem ich pierwszymi rywalami będą Mike i Bob Bryanowie.

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Marcin Matkowski

Po pięciu miesiącach wspólnych występów Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zdecydowali się na zmianę. W Paryżu Polacy zaprezentują się z zagranicznymi partnerami.

Kubot i jego partner Alexander Peya zostali rozstawieni z numerem dziewiątym. Ich pierwszymi rywalami będą Ivo Karlović i Purav Raja. Jeśli Polak i Austriak wygrają to spotkanie, wówczas spotkają się albo z Artemem Sitakiem i Nicholasem Monroe'm, albo z Tejmurazem Gabaszwilim i Diego Schwartzmanem.

Matkowski natomiast zaprezentuje się u boku Leandera Paesa. 35-latek i Hindus zostali oznaczeni numerem 16. W meczu otwarcia zmierzą się z Denisem Istominem i Aleksandrem Burym. W II rundzie rywalami naszego reprezentanta i jego partnera mogą być Amerykanie Sam Querrey i Steve Johnson albo Florian Mayer i Julian Knowle.

W ubiegłym sezonie Matkowski i Nenad Zimonjić doszli do ćwierćfinału deblowych zmagań w Paryżu. Kubot i Jeremy Chardy zakończyli natomiast swój udział na III rundzie. Oba duety zostały zatrzymane przez braci Bryanów.

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez staną przed naprawdę trudnym zadaniem, bowiem ich pierwszymi przeciwnikami w Paryżu będą Mike Bryan i Bob Bryan. Amerykanie zostali rozstawieni z numerem piątym.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Mysiala po wspaniałym triumfie: Wiedziałem, że muszę urwać mu kark
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×