John McEnroe trenerem-konsultantem Milosa Raonicia podczas sezonu na trawie

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP
AFP
zdjęcie autora artykułu

Milos Raonić nawiązał współpracę z Johnem McEnroe'em. Legendarny Amerykanin będzie trenerem-konsultantem Kanadyjczyka w sezonie gry na kortach trawiastych.

John McEnroe, jeden z najwybitniejszych tenisistów w historii, siedmiokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych w singlu i dziewięciokrotny w deblu, w ostatnim czasie pracował jako komentator telewizyjny oraz cieszył się życiem celebryty. Jednocześnie często deklarował, że chciałby się podjąć pracy trenera. I w końcu otrzymał tę możliwość.

W piątkowy wieczór na antenie stacji Eurosport, dla której podczas Roland Garros 2016 pracuje jako ekspert, wyjawił, że po zakończeniu paryskiej imprezy dołączy do sztabu szkoleniowego Milosa Raonicia.

Amerykanin będzie trenerem-konsultantem Kanadyjczyka w okresie gry na kortach trawiastych. - Jestem podekscytowany. Milos Raonić to tenisista, który może wygrywać turnieje wielkoszlemowe. Jest jednym z pięciu-sześciu kandydatów do zwycięstwa w Wimbledonie - mówił 57-latek.

ZOBACZ WIDEO Polacy gonią świat... w tunelu aerodynamicznym (Źródło TVP)

{"id":"","title":""}

McEnroe zostanie trzecim trenerem Raonicia. Kanadyjczyk od trzech lat pracuje pod okiem Riccardo Piattiego, natomiast przed rozpoczęciem obecnego sezonu nawiązał współpracę z inną byłą gwiazdą męskich rozgrywek, Carlosem Moyą.

- Milos to bardzo oddany i profesjonalny tenisista. Cieszę się, że będę częścią jego zespołu. Będę chciał mu dodać nieco energii - powiedział McEnroe.

Źródło artykułu: