WTA Nottingham: Karolina Woźniacka przegrała z Anett Kontaveit, ekspresowy awans Karoliny Pliskovej

Wracająca po kontuzji Karolina Woźniacka przegrała w środę z Anett Kontaveit 7:6(5), 3:6, 5:7 w ramach II rundy turnieju w Nottingham. Do ćwierćfinału awansowała natomiast najwyżej rozstawiona Karolina Pliskova.

Karolina Konstańczak
Newspix / Xinhua/Qin Lang

Karolina Woźniacka, która powróciła na korty po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej problemami ze stawem skokowym, przegrała w środę z Anett Kontaveit w ramach II rundy turnieju w Nottingham. O 20-latce zrobiło się najgłośniej w drugiej połowie ubiegłego sezonu, bowiem doszła do IV rundy wielkoszlemowego US Open, rozpoczynając turniej od eliminacji.

Dunka wygrała pierwszego seta po tie breaku, jednak w drugiej to Estonka objęła prowadzenie najpierw 4:2, a nieco później 5:3. O losach meczu zadecydowała trzecia partia. W niej 97. tenisistka świata odskoczyła na 4:1, by stracić cztery kolejne gemy. Finalnie jednak Kontaveit wybroniła się ze stanu 4:5 i znów wkroczyła na zwycięską ścieżkę. Po dwóch godzinach i 12 minutach triumfowała 6:7(5), 6:3, 7:5.

Estonka awansowała do trzeciego ćwierćfinału w obecnym sezonie - wcześniej doszła do tego etapu również w Shenzhen i Monterrey (tam zdołała dotrzeć nawet do półfinału). Jej kolejną rywalką będzie Alison Riske, pogromczyni Su-Wei Hsieh.

Karolina Pliskova, która w meczu otwarcia w Nottingham rozegrała trzysetowy mecz z Anastazją Sewastową, w środę nie miała większych kłopotów z pokonaniem Anny Tatiszwili. Czeszka zwyciężyła 6:1, 6:3, ani razu nie tracąc własnego podania (obroniła w sumie trzy break pointy) i tym samym zrewanżowała się Amerykance za porażkę w I rundzie ubiegłorocznego US Open. W ćwierćfinale spotka się albo z Andreą Hlavackovą, szczęśliwą przegraną z eliminacji, albo z kwalifikantką Ashleigh Barty.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 8 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 1) - Anna Tatiszwili (USA) 6:1, 6:3
Monica Puig (Portoryko, 4) - Michelle Larcher de Britto (Portugalia, Q) 6:4, 6:0
Anett Kontaveit (Estonia) - Karolina Woźniacka (Dania, 3) 6:7(5), 6:3, 7:5
Alison Riske (USA) - Su-Wei Hsieh (Tahwan) 6:2, 6:4