ATP Stuttgart: Deszcz przerwał pojedynek Dominika Thiema z Philippem Kohlschreiberem

Dominic Thiem i Philipp Kohlschreiber dopiero w poniedziałek dokończą pojedynek finałowy turnieju ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w Stuttgarcie.

Rafał Smoliński
PAP / ETIENNE LAURENT

Pogoda dała się we znaki. Tenisiści aż dwukrotnie wracali na kort, lecz za każdym razem schodzili z niego z powodu opadów deszczu. Po raz pierwszy doszło do takiej sytuacji przy stanie 1:1, później mecz został przerwany w tie breaku, kiedy Philipp Kohlschreiber uzyskał przewagę mini breaka.

Organizatorzy dopiero późnym popołudniem zdecydowali o przełożeniu pojedynku na poniedziałek. Kohlschreiber i Dominic Thiem mają wznowić spotkanie o godz. 10:30.

Z wielkim trudem udało się za to dokończyć finałowy mecz turnieju debla. Po tytuł sięgnęli Marcus Daniell i Artem Sitak, którzy pokonali Olivera Maracha i Fabrice'a Martina 6:7(4), 6:4, 10-8. Nowozelandczycy wygrali drugie trofeum w głównym cyklu, bowiem w zeszłym roku zwyciężyli w Montpellier.

Mercedes Cup, Stuttgart (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 606,5 tys. euro
niedziela, 12 czerwca

finał gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 3) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 7) 6:6 *do dokończenia

finał gry podwójnej:

Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Artem Sitak (Nowa Zelandia) - Oliver Marach (Austria) / Fabrice Martin (Francja) 6:7(4), 6:4, 10-8