ATP Den Bosch: Nicolas Mahut bliski obrony mistrzostwa, ale na kort powróci w poniedziałek

Nicolas Mahut jest o krok od obrony tytułu w turnieju ATP World Tour 250 na kortach trawiastych w Den Bosch. Francuz wygrał pierwszego seta meczu z Gillesem Mullerem 6:4, zanim ich pojedynek został przełożony na poniedziałek z powodu opadów deszczu.

Rafał Smoliński
PAP/EPA

Aura znów dała znać o sobie w Holandii i dlatego nie zdołano rozegrać finału singla panów. Starający się o premierowe mistrzostwo Gilles Muller rozpoczął od przełamania na 3:1, lecz od tego momentu przegrał cztery kolejne gemy. Nicolas Mahut, który w Den Bosch triumfował w 2013 i 2015 roku, zdążył jeszcze zwieńczyć seta w 10. gemie.

Na więcej nie pozwoliła zawodnikom pogoda i mecz zostanie dokończony dopiero w poniedziałek. Organizatorzy turnieju Ricoh Open zaplanowali wznowienie finału na godz. 10:00.

Ricoh Open, Den Bosch (Holandia)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 566,5 tys. euro
niedziela, 12 czerwca

finał gry pojedynczej:

Nicolas Mahut (Francja, 8/WC) - Gilles Muller (Luksemburg, 7) 6:4 *do dokończenia