Challenger Ilkley: Dwa zwycięstwa w jeden dzień. Michał Przysiężny w finale eliminacji

Niedziela była pracowitym dniem dla Michała Przysiężnego. W eliminacjach challengera w Ilkley Polak pokonał dwóch rywali, Keelana Oakleya oraz Hirokiego Moriyę, i awansował do finałowej rundy kwalifikacji.

Marcin Motyka
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Michał Przysiężny

Michał Przysiężny kontynuuje swoje występy na trawiastych kortach w Wielkiej Brytanii. Po challengerze w Surbiton, gdzie przeszedł eliminacji i odpadł w I rundzie z Tobiasem Kamke, Polak stanął na starcie eliminacji imprezy rangi ATP Challenger Tour w Ilkley.

Zmagania w turnieju Aegon Ilkley Trophy Przysiężny rozpoczął w sobotę. Jego mecz z Keelanem Oakleyem został jednak przerwany z powodu deszczu. Tenisiści powrócili do gry w niedzielę. Głogowianin nie miał kłopotów ze zwycięskim dokończenie spotkania i triumfował 6:1, 7:5.

Po kilku godzinach odpoczynku Przysiężny ponownie pojawił się na korcie, by w II rundzie kwalifikacji zmierzyć się z Hirokim Moriyą. I ponownie wygrał, nie tracąc seta. Rozstawionego z numerem czwartym Japończyka pokonał 6:3, 6:4 w 68 minut.

W finale eliminacji w poniedziałek Przysiężny zmierzy się z lepszym z pary Joe Salisbury - Axel Michon. Pojedynek Brytyjczyka z Francuzem został przerwany przy prowadzeniu 6:4, 4:4 oznaczonego numerem siódmym Michona.

Aegon Ilkley Trophy, Ilkley (Wielka Brytania)