ATP Londyn: Niesamowity pojedynek Gillesa Mullera z Johnem Isnerem, Luksemburczyk obronił 10 meczboli!

43 asy serwisowe nie wystarczyły Johnowi Isnerowi do pokonania Gillesa Mullera. Reprezentant Luksemburga obronił aż 10 meczboli, zanim zwyciężył Amerykanina 3:6, 7:6(16), 7:6(7) w II rundzie turnieju ATP World Tour 500 w Londynie.

Rafał Smoliński

John Isner ustanowił rekord w liczbie asów serwisowych w turnieju Aegon Championships, ale nie wystarczyło to do awansu do ćwierćfinału. Gilles Muller jako pierwszy od 2004 roku obronił 10 meczboli w zawodach głównego cyklu. Ostatni raz takim wyczynem popisał się Rainer Schuettler w starciu z Andreasem Seppim w Kitzbühel. W drugim secie Amerykanin i Luksemburczyk rozegrali najwięcej punktów w tie breaku na londyńskiej trawie od półfinału z 1997 roku pomiędzy Goranem Ivaniseviciem i Gregiem Rusedskim, w którym Chorwat triumfował 4:6, 6:4, 7:6(18).

Muller awansował do ćwierćfinału, a jego piątkowym przeciwnikiem będzie Bernard Tomic. Australijczyk powrócił ze stanu 0-1 w setach, by pokonać Hiszpana Fernando Verdasco 6:7(2), 6:4, 6:4. Do dalszej fazy pewnie awansował Milos Raonić, który w dwóch setach uporał się z lucky loserem Jirim Veselim. Kanadyjczyk będzie teraz czekał na wynik meczu Roberto Bautisty z Donaldem Youngiem, którzy w czwartek zeszli z kortu z powodu opadów deszczu przy stanie 6:4 dla Hiszpana i do rywalizacji powrócą w piątek.

Brytyjczyków najbardziej interesowały pojedynki z udziałem reprezentantów gospodarzy. Broniący tytułu Andy Murray spotkał się z Aljazem Bedene i zwyciężył pewnie 6:3, 6:4. W ćwierćfinale zagra z innym rodakiem, Kyle'em Edmundem, który nie musiał nawet wychodzić na kort, ponieważ Paul-Henri Mathieu wycofał się z turnieju z powodu kontuzji nadgarstka.

Aegon Championships, Londyn (Wielka Brytania)
ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 1,802 mln euro
czwartek, 16 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Aljaz Bedene (Wielka Brytania) 6:3, 6:4
Milos Raonić (Kanada, 3) - Jiri Vesely (Czechy, LL) 7:5, 7:6(6)
Roberto Bautista (Hiszpania, 6) - Donald Young (USA, Q) 6:4 *do dokończenia w piątek
Gilles Muller (Luksemburg) - John Isner (USA, 7) 3:6, 7:6(16), 7:6(7)