ATP Halle: Federer bez strat w ćwierćfinale, Thiem znów zagra z Kohlschreiberem

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Roger Federer w dwóch setach pokonał Maleka Jaziriego w II rundzie turnieju ATP w Halle. Dominic Thiem wygrał z Tejmurazem Gabaszwilim i podobnie jak w finale w Stuttgarcie zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem.

Roger Federer bez straty seta awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Halle. Po zwycięstwie z Janem-Lennardem Struffem w czwartek Szwajcar pokonał Maleka Jaziriego 6:3, 7:5, w drugim secie odrabiając stratę przełamania. Tym samym Federer 14. raz w karierze znalazł się w 1/4 finału Gerry Weber Open oraz wygrał rekordowy, 53. mecz w tej imprezie.

- Trudno jest odczytywać jego zamiary, dlatego miałem pewne problemy w tym meczu. Ale zachowywałem spokój i cierpliwie czekałem na swoje szanse - powiedział tenisista z Bazylei, który w czwartkowym spotkaniu zapisał na swoim koncie pięć asów, 19 zagrań kończących i trzy przełamania.

W ćwierćfinale Federer zmierzy się z Davidem Goffinem, z którym ma bilans 4-0. Belg w czwartek miał mnóstwo szczęścia. W meczu z Serhijem Stachowskim przegrywał 4:6 i 3:5, ale na zakończenie dziesiątego gema drugiego seta Ukrainiec upadł na kort i doznał kontuzji. Stachowski próbował jeszcze kontynuować grę, lecz przy stanie 0:2 w trzeciej odsłonie skreczował.

Dominic Thiem kontynuuje zwycięską serię. W 1/8 finału turnieju w Halle Austriak pokonał 6:4, 6:1 Tejmuraza Gabaszwilego, wygrywając swój szósty mecz z rzędu. W ciągu 70 minut gry Thiem zaserwował pięć asów, posłał 21 zagrań kończących, popełnił 13 niewymuszonych błędów, jeden raz został przełamany oraz wykorzystał cztery z ośmiu break pointów.

O półfinał Gerry Weber Open rozstawiony z "trójką" Thiem zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem, którego pokonał w poniedziałkowym finale zawodów w Stuttgarcie. 32-latek z Augsburga wygrał 6:7(7), 6:4, 7:5 po dwóch godzinach i kwadransie z Ivo Karloviciem i odniósł 385. zwycięstwo w głównym cyklu, czym zrównał się z Michaelem Stichem. Z niemieckich tenisistów więcej wygranych spotkań na poziomie ATP World Tour mają tylko Boris Becker (713) i Tommy Haas (563).

- Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem ten trudny mecz. Bardzo mi pomogło wsparcie kibiców. Było wspaniałe - mówił Kohlschreiber, który z Thiemem ma bilans 1-2.

Gerry Weber Open, Halle (Niemcy) ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 1,7 mln euro czwartek, 15 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria, 1) - Malek Jaziri (Tunezja) 6:3, 7:5 Dominic Thiem (Austria, 3) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 6:4, 6:1 David Goffin (Belgia, 6) - Serhij Stachowski (Ukraina) 4:6, 7:5, 2:0 i krecz Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 8) - Ivo Karlović (Chorwacja) 6:7(7), 6:4, 7:5

{"id":"","title":""}

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Halle?