ATP Nottingham: Adrian Mannarino pokonał Taylora Fritza, Daniel Evans obronił trzy meczbole

Adrian Mannarino i Jewgienij Donskoj bez straty seta awansowali do II rundy turnieju ATP w Nottingham. W najbardziej dramatycznym niedzielnym spotkaniu Daniel Evans wygrał z Liamem Broadym, broniąc trzech piłek meczowych.

Marcin Motyka

Gdy w Halle i w Londynie odbywały się finały turniejów rangi ATP World Tour 500, w Nottingham rozpoczęła się ostatnia impreza przygotowawcza przed Wimbledonem, Aegon Open Nottingham.

W meczu otwarcia Adrian Mannarino zmierzył się z Taylorem Fritzem. Dla Amerykanina był to sentymentalny powrót do Nottingham, bo przed rokiem właśnie w tym mieście zadebiutował w cyklu ATP World Tour. Tegorocznego występu jednak nie będzie miło wspominał, bowiem przegrał z Francuzem 3:6, 2:6.

Mannarino, który w ciągu 53 minut gry posłał dwa asy, przy własnym podaniu zdobył 80 proc. rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem oraz wykorzystał cztery z ośmiu break pointów, w II rundzie zagra z rozstawionym z numerem 12. Paolo Lorenzim.

Już w I rundzie z Aegon Open Nottingham pożegnał się także inny Amerykanin, Denis Kudla. 23-latek w dwóch partiach uległ Jewgienijowi Donskojowi. Rosjanin, który tym samym przerwał serię czterech porażek w głównym cyklu, w kolejnej fazie stanie naprzeciw Marcosa Baghdatisa, turniejowej "dziewiątki".

W brytyjskim starciu po niezwykle dramatycznym pojedynku Daniel Evans okazał się lepszy od Liama Broady'ego. 26-latek z Birmingham w dziesiątym gemie trzeciego seta obronił trzy piłki meczowe i ostatecznie zwyciężył 3:6, 6:2, 7:6(6).

- Liam jest moim dobrym kolegą, więc to był dla mnie trudny mecz. Ale to nie zmienia faktu, że cieszę się ze zwycięstwa i z awansu do kolejnej rundy. Miałem w tym spotkaniu wzloty i upadki. Ale grałem dobrze i uważam, że wygrałem zasłużenie - powiedział Evans, który w II rundzie zmierzy się z Ricardasem Berankisem.

Z powodu opadów mecz Michaiła Jużnego z Tejmurazem Gabaszwilim został przerwany w połowie drugiego seta. Tenisiści wrócą na kort w poniedziałek.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 648,2 tys. euro
niedziela, 19 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja) - Taylor Fritz (USA) 6:3, 6:2
Jewgienij Donskoj (Rosja) - Denis Kudla (USA) 6:4, 6:4
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 3:6, 6:2, 7:6(6)
Michaił Jużny (Rosja) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 4:6, 3:3 *do dokończenia

wolne losy: Kevin Anderson (RPA, 1); Pablo Cuevas (Urugwaj, 2); Joao Sousa (Portugalia, 3); Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 4); Sam Querrey (USA, 5); Steve Johnson (USA, 6); Andreas Seppi (Włochy, 7); Gilles Muller (Luksemburg, 8); Marcos Baghdatis (Cypr, 9); Pablo Carreno (Hiszpania, 10); Vasek Pospisil (Kanada, 11); Paolo Lorenzi (Włochy, 12); Guido Pella (Argentyna, 13); Fernando Verdasco (Hiszpania, 14); Michaił Kukuszkin (Kazachstan, 15); Ricardas Berankis (Litwa, 16)