Challenger Marburg: Tomasz Bednarek oraz Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk
Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk
zdjęcie autora artykułu

Trzech Polaków awansowało do ćwierćfinału debla challengera w Marburgu. Poniedziałkowe mecze I rundy wygrali Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz oraz Tomasz Bednarek i partnerujący mu Białorusin Siergiej Betow.

Mateusz Kowalczyk i Adam Majchrowicz w I rundzie trafili na rozstawionych z numerem trzecim Fabricio Neisa i Ruana Roelofse. Po 95-minutowej bardzo zaciętej rywalizacji Polacy opuszczali kort jako triumfatorzy, wygrywając 4:6, 7:6(4), 10-5.

W ćwierćfinale Kowalczyk i Majchrowicz zagrają z Alessandro Mottim i Hsienem-Yinem Pengiem bądź z duetem Sergio Galdos / Juan Ignacio Londero.

Powody do radości miał także drugi reprezentant Polki, który stanął na starcie Marburg Open, Tomasz Bednarek. Pabianiczanin i partnerujący mu Siergiej Betow pokonali 7:5, 6:4 parę Julian Lenz / Andreas Mies.

Bednarek, który w Marburgu wystartował także w grze singlowej, lecz odpadł w I rundzie eliminacji, i Betow o półfinał powalczą z Niemcami Kevinem Krawietzem i Nilsem Langerem lub z Argentyńczykami Nicolasem Kickerem i Agustinem Velottim.

Obie "polskie" pary swoich ćwierćfinałowych przeciwników poznają we wtorek.

Marburg Open, Marburg (Niemcy) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro poniedziałek, 27 czerwca

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 2) / Siergiej Betow (Białoruś, 2) - Julian Lenz (Niemcy, WC) / Andreas Mies (Niemcy, WC) 7:5, 6:4

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Adam Majchrowicz (Polska) - Fabricio Neis (Brazylia, 3) / Ruan Roelofse (RPA, 3) 4:6, 7:6(4), 10-5

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Bardzo mocne słowa Jana Nowickiego o Robercie Lewandowskim. "Jest Bogiem, a gra do du**"

Źródło artykułu: