Wimbledon: spokojny awans Kerber, Cibulkova i Bouchard zmierzą się w III rundzie

Niemka Andżelika Kerber pokonała Amerykankę Varvarę Lepchenko i awansowała do III rundy Wimbledonu. Drugi mecz w turnieju wygrała również Kanadyjka Eugenie Bouchard.

WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak

Andżelika Kerber (WTA 4) w tym roku w wielkoszlemowych turniejach przeżywa huśtawkę nastrojów. Wygrała Australian Open, a z Rolanda Garrosa odpadła w I rundzie po porażce z późniejszą półfinalistką Kiki Bertens. W Londynie Niemka odniosła dwa pewne zwycięstwa. W czwartek pokonała 6:1, 6:4 Varvarę Lepchenko (WTA 64). W trwającym 51 minut spotkaniu Kerber obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie. Posłała 18 kończących uderzeń i popełniła tylko pięć niewymuszonych błędów. Lepchenko naliczono 16 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. W III rundzie Niemka zagra ze swoją rodaczką Carina Witthöft (WTA 109), która rozbiła 6:3, 6:0 Kurumi Narę (WTA 93).

Roberta Vinci (WTA 7) wygrała 6:3, 7:5 z Ying-Ying Duan (WTA 123). W pierwszym secie Włoszka wróciła ze stanu 1:3, a w drugim zaliczyła przełamanie w 12. gemie. Finalistka US Open 2015 do III rundy Wimbledonu doszła po raz pierwszy od 2013 roku. W dwóch poprzednich latach nie wygrała w Londynie meczu. Kolejną rywalką Vinci będzie świetnie dysponowana Coco Vandeweghe (WTA 30), która pokonała 6:2, 6:3 Węgierkę Timeę Babos (WTA 44). W ostatnich tygodniach Amerykanka zdobyła tytuł w Den Bosch i osiągnęła półfinał w Birmingham. W tym drugim turnieju w I rundzie wyeliminowała Agnieszkę Radwańską.

Carla Suarez (WTA 12) zwyciężyła 3:6, 6:2, 6:1 Denisę Allertovą (WTA 82). Czeszka popełniła 42 niewymuszone błędy przy 15 kończących uderzeniach. Hiszpanka obroniła cztery z pięciu break pointów. Naliczono jej 23 piłki wygrane bezpośrednio i 34 pomyłki. W III rundzie Suarez zmierzy się z kwalifikantką Mariną Eraković (WTA 153), która wygrała 4:6, 7:6(1), 8:6 z byłą liderką rankingu Jeleną Janković (WTA 24). W decydującej partii Serbka z 3:5 wyszła na 6:5, ale przegrała trzy kolejne gemy i po dwóch godzinach i 32 minutach pożegnała się z turniejem.

Finalistka Australian Open 2014 Dominika Cibulkova (WTA 18) pokonała 6:3, 6:2 Darię Gawriłową (WTA 56). Słowaczka wróciła ze stanu 1:3 w I secie. W ciągu 77 minut zdobyła 11 z 13 punktów przy siatce i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Posłała 22 kończące uderzenia przy 11 niewymuszonych błędach. Australijce zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 10 pomyłek. O 1/8 finału Cibulkova zagra z Eugenie Bouchard (WTA 48), która zgarnęła 14 z 19 punktów przy siatce i zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:1 Johannę Kontę (WTA 19). Kanadyjka wygrała oba dotychczasowe mecze ze Słowaczką (US Open 2015, Hobart 2016), za każdym razem po trzysetowych bitwach.

Jarosława Szwiedowa (WTA 96) wróciła ze stanu 2:4 w III secie i pokonała 6:2, 3;6, 6:4 Elinę Switolinę (WTA 20). Kazaszce zanotowano 46 kończących uderzeń przy 22 niewymuszonych błędach. Przy siatce była aż 37 razy i zdobyła 22 punkty. Ukrainka miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 10 pomyłek. Andrea Petković (WTA 38) nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w I secie i przegrała 5:7, 3:6 z Jeleną Wiesniną (WTA 50).

Katerina Siniakova (WTA 114) wygrała 4:6, 6:4, 6:1 z Caroline Garcią (WTA 32). W II secie Francuzka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale do końca meczu straciła osiem z dziewięciu kolejnych gemów. Czeszka posłała 26 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach i w III rundzie zagra z Agnieszką Radwańską. W ubiegłym roku Polka pokonała Siniakovą 6:2, 6:3 w I rundzie US Open.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) - Elina Switolina (Ukraina, 17) 6:2, 3:6, 6:4
Marina Eraković (Nowa Zelandia, Q) - Jelena Janković (Serbia, 22) 4:6, 7:6(1), 8:6
Katerina Siniakova (Czechy) - Caroline Garcia (Francja, 30) 4:6, 6:4, 6:1
Jelena Wiesnina (Rosja) - Andrea Petković (Niemcy, 32) 7:5, 6:3
Carina Witthöft (Niemcy) - Kurumi Nara (Japonia) 6:3, 6:0

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)