Wimbledon: Sensacja w Londynie! Jana Cepelova wyeliminowała Garbine Muguruzę!

Mistrzyni Rolanda Garrosa, Hiszpanka Garbine Muguruza przegrała 3:6, 2:6 ze Słowaczką Janą Cepelovą w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

Na przełomie maja i czerwca na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu Garbine Muguruza (WTA 2) zdobyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. W finale pokonała wtedy Serenę Williams. Rok temu Hiszpanka grała w finale Wimbledonu. Tym razem odpadła w Londynie już w II rundzie, przegrywając 3:6, 2:6 z Janą Cepelovą (WTA 122). To drugi największy skalp na koncie Słowaczki. W 2014 roku w Charleston wygrała z Sereną Williams.

W drugim i szóstym gemie I partii Muguruza oddała podanie robiąc robiąc łącznie trzy podwójne błędy. Taka sama pomyłka kosztowała Cepelovą stratę serwisu przy 5:1. W dziewiątym gemie Słowaczka zakończyła seta efektownym forhendem.

W pierwszym gemie II seta Muguruza oddała podanie robiąc trzy niewymuszone błędy. Przełamanie na 3:0 Cepelova uzyskała efektownym returnem. Słowaczka do końca zachowała stoicki spokój i nie pozwoliła sobie odebrać tak ogromnej przewagi. W szóstym gemie odparła trzy break pointy, a w ósmym zakończyła spotkanie korzystając z dwóch prostych błędów rywalki.

W trwającym ledwie 58 minut spotkaniu obie tenisistki popełniły po cztery podwójne błędy. Cepelova zaserwowała też trzy asy, a Muguruza tylko jednego. Obie też miały po cztery break pointy - Słowaczka wykorzystała wszystkie, a Hiszpanka jednego. Mistrzyni Rolanda Garrosa posłała tylko dziewięć kończących uderzeń i popełniła aż 22 niewymuszone błędy. Cepelovej naliczono 14 piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek.

Cepelova po raz drugi dotarła do III rundy wielkoszlemowej imprezy. W 2012 roku tę fazę osiągnęła właśnie w Wimbledonie w swoim debiucie w zawodach tej rangi. Kolejną rywalką Słowaczki będzie półfinalistka imprezy z 2014 roku Lucie Safarova (WTA 29), która wygrała 6:3, 6:4 z Samanthą Crawford (WTA 106). W ciągu 72 minut Amerykanka popełniła osiem podwójnych błędów i nie miała ani jednego break pointa. Czeszka wykorzystała dwie z siedmiu szans na przełamanie. Finalistce Rolanda Garrosa 2015 zanotowano 20 kończących uderzeń i sześć niewymuszonych błędów. Crawford miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Tegorocznego Wimbledonu miło nie będzie wspominać również Belinda Bencić (WTA 13). Szwajcarka przegrywała z Julią Boserup (WTA 225) 4:6, 0:1 i skreczowała z powodu kontuzji nadgarstka. Debiutująca w wielkoszlemowej imprezie 24-letnia Amerykanka jest w III rundzie Wimbledonu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)