WTA Bukareszt: pewne zwycięstwo Katarzyny Piter na otwarcie eliminacji

Katarzyna Piter udanie rozpoczęła walkę w eliminacjach do turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie. W sobotę polska tenisistka pokonała Miriam Bulgaru 6:1, 6:4.

Rafał Smoliński

17-letnia Rumunka, aktualnie 782. singlistka świata, nie okazała się zbyt wymagającą rywalką dla 25-latki z Poznania. Miriam Bulgaru rozpoczęła co prawda mecz od przełamania, ale później łatwo przegrała sześć kolejnych gemów i w efekcie całego seta.

W drugiej partii Katarzyna Piter wyszła na 3:1, lecz straciła przewagę. Decydującego breaka klasyfikowana na 301. pozycji w rankingu WTA Polka zdobyła w dziewiątym gemie, a po zmianie stron wykorzystała po 71 minutach drugiego meczbola.

Niedzielną przeciwniczką Piter w pojedynku II rundy eliminacji zawodów BRD Bucharest Open będzie rozstawiona z "piątką" Szwedka Susanne Celik.

Zawody w Bukareszcie rozgrywane są po raz trzeci z rzędu. Pierwszą edycję wygrała Simona Halep, która po roku przerwy powraca do rumuńskiej stolicy. Tytułu będzie bronić Słowaczka Anna Schmiedlova. Jedyną Polką pewną gry w głównej drabince jest Paula Kania.