WTA Gstaad: deszcz rozdawał karty, asy dla Timei Bacsinszky i Johanny Larsson

Tylko Timei Bacsinszky i Johannie Larsson udało się awansować we wtorek do II rundy turnieju WTA na kortach ziemnych w Gstaad.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Drugi dzień debiutującego w kalendarzu WTA turnieju w Gstaad upłynął pod znakiem deszczu. Gry miały ruszyć już o godz. 11:30, a organizatorzy zdążyli pochwalić się na Twitterze świetnym przygotowaniem kortów, ale kilkadziesiąt minut później wszelkie plany zniszczyła pogoda. Mecze przesuwano kilkukrotnie, a ponad połowę z nich odwołano.

Ostatecznie udało się rozegrać tylko dwa mecze w grze pojedynczej. Po męczarniach w I secie Timei Bacsinszky udało się uspokoić swoją grę i w drugiej odsłonie pewnie sięgnęła po swoje. Turniejowa "jedynka" awansowała do II rundy po zwycięstwie nad Sarą Sorribes, która o miejsce w drabince walczyła w eliminacjach. Kolejną rywalką Szwajcarki będzie inna zawodniczka z kwalifikacji, Mandy Minella.

Równolegle rozgrywany pojedynek miał podobny przebieg. Blisko godzina walki w partii otwarcia zakończona zwycięsko dla Johanny Larsson, po czym w II secie Szwedka już dużo łatwiej radziła sobie z returnami Bethanie Mattek-Sands. Drabinkowa "szóstka" poprawiła także własny serwis, dzięki czemu już po 81 minutach gry zapewniła sobie prawo gry z reprezentantką gospodarzy Amrą Sadiković.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)