WTA Bukareszt: Simona Halep nie miała litości. "Rowerek" i szczęśliwa "13" Rumunki

Męczarnie w półfinale, "rowerek" w finale. W takim stylu Simona Halep po raz drugi wygrała zawody WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie. W niedzielnym finale Rumunka rozgromiła Anastasiję Sevastovą 6:0, 6:0.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / BOGDAN CRISTEL

Całe spotkanie trwało zaledwie 47 minut. Piąta aktualnie rakieta globu grała wcześniej z Łotyszką czterokrotnie w latach 2009-2011 i przegrała trzy razy. W niedzielę nie miała jednak litości dla rywalki i wygrała zdecydowanie.

Simona Halep dwukrotnie znalazła się w opałach w drugim secie, lecz obroniła oba wypracowane przez Anastasiję Sevastovą break pointy. Łotyszka zaprezentowała się fatalnie, ponieważ w całym meczu zdobyła tylko 10 punktów przy własnym podaniu. W sumie straciła serwis aż sześciokrotnie.

Halep po raz drugi wygrała imprezę BRD Bucharest Open. W 2014 roku zwyciężyła w meczu o tytuł Włoszkę Robertę Vinci 6:1, 6:3. W minionym sezonie nie wystąpiła w rumuńskiej stolicy, dlatego tytuł zdobyła Słowaczka Anna Schmiedlova. Halep sięgnęła po 13. singlowe trofeum w głównym cyklu. Na początku maja tego roku wygrała zawody WTA Premier Mandatory na kortach ziemnych w Madrycie.

Za występ w Bukareszcie Halep otrzyma 280 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 43 tys. dolarów. Pozwoli jej to w poniedziałek zmniejszyć do 264 punktów stratę do czwartej w światowej klasyfikacji Agnieszki Radwańskiej. Pokonana przez nią w niedzielę Sevastova wywalczyła na rumuńskiej mączce 180 punktów oraz 21,4 tys. dolarów, dzięki czemu powróci do Top 50.