ATP Waszyngton: Łukasz Kubot i Alexander Peya wkroczyli na korty twarde

Łukasz Kubot i Alexander Peya pokonali Briana Bakera i Austina Krajicka 4:6, 6:2, 10-8 w I rundzie turnieju ATP World Tour 500 w Waszyngtonie. Polsko-austriacka para odniosła pierwsze wspólne zwycięstwo na kortach twardych.

Rafał Smoliński

Wtorkowe spotkanie trwało 81 minut. W partii otwarcia Łukasz Kubot i Alexander Peya nie wykorzystali kilku break pointów w pierwszych gemach, zanim Austriak sam stracił serwis na 2:3. Amerykanie utrzymali przewagę i zwyciężyli w całym secie 6:4.

Lubinianin i jego partner poprawili się w drugiej odsłonie, w której obronili pięć break pointów i sami ruszyli do ataku. Jako pierwszy w drugim gemie stracił podanie Austin Krajicek, a seta zwieńczył podwójny błąd Briana Bakera w ósmym gemie.

Mistrzowski tie break Kubot i Peya rozegrali bardzo dobrze. Pierwszy mini break zdobyli przed drugą zmianą stron, a kilka minut później dołożyli kolejny, dzięki czemu wyszli na 9-6. Przy serwisie Austriaka nie udało im się zakończyć spotkania, ale przy trzecim meczbolu zdołali wygrać decydujący punkt na returnie.

Przeciwników w pojedynku o półfinał gry podwójnej zawodów Citi Open Kubot i Peya poznają w środę. Będą nimi albo najwyżej rozstawieni Brazylijczycy Marcelo Melo i Bruno Soares, albo Amerykanie Steve Johnson i Jack Sock.

Citi Open, Waszyngton (USA)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,629 mln dolarów
wtorek, 19 lipca

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Alexander Peya (Austria) - Brian Baker (USA, Q) / Austin Krajicek (USA, Q) 4:6, 6:2, 10-8 ZOBACZ WIDEO TdP: emocje, ulewy, upadki i niezniszczalny Wellens (źródło TVP)