ATP Kitzbühel: Mateusz Kowalczyk bez trzeciego ćwierćfinału w sezonie

Mateusz Kowalczyk i Inigo Cervantes bez powodzenia startowali w turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Kitzbühel. Polsko-hiszpańska para przegrała po super tie breaku z deblem James Cerretani i Philipp Oswald 3:6, 7:6(3), 6-10.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

W obecnym sezonie Mateusz Kowalczyk z powodzeniem startuje w challengerach, ale w głównym cyklu odniósł jak na razie tylko dwa zwycięstwa. W Marsylii i Montpellier partnerował mu Andreas Siljeström, zaś polsko-szwedzki debel zakończył zmagania na ćwierćfinale.

29-letni tenisista zagrał w Kitzbühel wspólnie z Inigo Cervantesem. Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się już w drugim gemie, w którym James Cerretani i Philipp Oswald zdobyli przełamanie, po czym zwyciężyli w całej odsłonie 6:3.

W drugiej partii to Kowalczyk i Cervantes szybko wyszli na prowadzenie, lecz w dziewiątym gemie Polak nie wyserwował zwycięstwa w secie. W 12. gemie reprezentant Górnika Bytom i jego partner mieli jeszcze dwa setbole, ale Cerretani zanotował dwa dobre podania.

13. gem padł jednak łupem polsko-hiszpańskiej pary, dlatego o awansie do ćwierćfinału gry podwójnej zawodów Generali Open zadecydował super tie break. W rozgrywce tej od pierwszej zmiany stron prowadzili Cerretani i Oswald, a po 88 minutach zwycięski serwis posłał tenisista gospodarzy.

Generali Open, Kitzbühel (Austria)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 463,5 tys. euro
wtorek, 19 lipca

I runda gry podwójnej:

James Cerretani (USA) / Philipp Oswald (Austria) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Inigo Cervantes (Hiszpania) 6:3, 6:7(3), 10-6