WTA Bastad: Drugi z rzędu deblowy ćwierćfinał Alicji Rosolskiej

Alicja Rosolska i Andreea Mitu awansowały razem do drugiego z rzędu ćwierćfinału zawodów rangi WTA International. W czwartek polsko-rumuńska para pokonała Cornelię Lister i Anastasiję Sevastovą na kortach ziemnych w Bastad.

Rafał Smoliński

W Bukareszcie Alicja Rosolska dzięki pomocy Andreei Mitu przerwała serię 10 porażek. W Bastad obie panie potrzebowały 55 minut, aby zwyciężyć grający z dziką kartą szwedzko-łotewski debel i zameldować się w ćwierćfinale imprezy Ericsson Open.

Rosolska i Mitu rozpoczęły mecz od utraty serwisu, ale od stanu 1:3 wygrały pięć kolejnych gemów i w efekcie całego seta 6:3. W drugiej partii nie dały już Cornelii Lister i Anastasiji Sevastovej żadnych szans, trzykrotnie przełamując ich podanie.

O miejsce w półfinale gry podwójnej szwedzkich zawodów Rosolska i Mitu powalczą w piątek, a ich rywalkami będą oznaczone drugim numerem Kiki Bertens i Johanna Larsson. Holenderka i tenisistka gospodarzy bronią wywalczonego w zeszłym roku mistrzostwa.

Ericsson Open, Bastad (Szwecja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 21 czerwca

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Andreea Mitu (Rumunia) - Cornelia Lister (Szwecja, WC) / Anastasija Sevastova (Łotwa, WC) 6:3, 6:1