Challenger Tampere: Pierwszy w karierze ćwierćfinał Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz nie dał szans rewelacji zeszłotygodniowego turnieju Poznań Open i zwyciężył Clementa Geensa 6:3, 6:1. Polak awansował w Tampere do pierwszego w karierze ćwierćfinału zawodów rangi ATP Challenger Tour.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Hubert Hurkacz

W ubiegłym tygodniu Clement Geens przeszedł kwalifikacje i dopiero w finale zawodów rozgrywanych w stolicy Wielkopolski zatrzymał go najwyżej rozstawiony Mołdawianin Radu Albot. W Tampere Belg nie musiał grać eliminacji, ponieważ otrzymał specjalną przepustkę do głównej drabinki (special exempt).

Czwartkowe spotkanie Geensa z Hubertem Hurkaczem trwało zaledwie 58 minut. Belg jako pierwszy zdobył przełamanie, ale po uzyskaniu prowadzenia 3:2 przegrał aż 10 z 11 kolejnych gemów. 19-letni wrocławianin wykorzystał pięć z 13 break pointów i pewnie triumfował 6:3, 6:1.

W piątek Hurkacz wystąpi w pierwszym w karierze singlowym ćwierćfinale zawodów rangi ATP Challenger Tour. Jego przeciwnikiem będzie grający z "szóstką" Kimmer Coppejans, który w czwartek pokonał Włocha Lorenzo Giustino 7:5, 6:1. Belg lubi grać na mączce, do tego w 2012 roku wygrał juniorskiego Rolanda Garrosa. Niezależnie od wyniku notowany obecnie na 492. miejscu w światowym rankingu Polak poprawi swoją życiówkę (pod koniec czerwca tego roku był 481. singlistą świata).

Jeszcze w czwartek nasz reprezentant i partnerujący mu Fin Patrik Niklas-Salminen zagrali o miejsce w deblowym półfinale. Ich rywalami byli Australijczyk Steven de Waard i Niemiec Andreas Mies, którzy w 12. gemie drugiego seta obronili aż cztery meczbole, zanim zwyciężyli ostatecznie 5:7, 7:6(4), 10-7.

Aamulehti Tampere Open, Tampere (Finlandia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 21 lipca

II runda gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, Q) - Clement Geens (Belgia, SE) 6:3, 6:1

ćwierćfinał gry podwójnej:

Steven de Waard (Australia) / Andreas Mies (Niemcy) - Hubert Hurkacz (Polska) / Patrik Niklas-Salminen (Finlandia) 5:7, 7:6(4), 10-7

Od 20 lipca Eleven i Eleven Sports pokazują NA ŻYWO turnieje z cyklu ATP 250 w chorwackim Umag i austriackim Kiztbühel. Kanały możesz oglądać online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich jak UPC, Vectra, Multimedia czy INEA.

Czy Hubert Hurkacz awansuje do półfinału?