Challenger Liberec: powtórka z Poznania zamiast zwycięstwa. Henri Laaksonen znów lepszy od Kamila Majchrzaka

Podobnie jak w 2013 roku w Poznaniu, Henri Laaksonen okazał się lepszy od Kamila Majchrzaka. Tym razem Szwajcar zwyciężył Polaka 6:4, 6:4 w meczu I rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Libercu.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

20-letni piotrkowianin miał swoje szanse, w każdym secie prowadził z przełamaniem, ale błyskawicznie tracił przewagę. Polak zaczynał poszczególnie partie dobrze, starał się przejmować inicjatywę w wymianach i dyktować warunki na korcie, jednak gdy tylko Szwajcar zredukował liczbę błędów, to pojawiły się problemy.

Rozstawiony z "szóstką" Henri Laaksonen w pierwszym secie powrócił ze stanu 2:4. Szczególne wrażenie robiły jego zagrania z bekhendu po linii, które ustawiały kolejne punkty. Notowany na 302. pozycji w świecie Kamil Majchrzak przegrał wtedy cztery gemy z rzędu i w efekcie całą premierową odsłonę 4:6.

Podobnie było w drugim secie, w którym Polak przełamał na 3:1. Klasyfikowany na 162. miejscu w rankingu ATP Helwet szybko odrobił stratę i omal nie poszedł za ciosem w siódmym gemie. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze, ponieważ Laaksonen z łatwością odebrał podanie naszemu reprezentantowi w dziewiątym gemie. Po 80 minutach Szwajcar zwyciężył zasłużenie 6:4, 6:4.

W 2013 roku Laaksonen pokonał tenisistę z Piotrkowa Trybunalskiego 6:4, 2:6, 6:2 w I rundzie zawodów Poznań Open. Tym razem potrzebował do zwycięstwa dwóch setów. Majchrzak zdobył w Libercu pięć punktów do rankingu singlowego. Na pocieszenie pozostaje mu jeszcze rywalizacja w deblu wspólnie z Mateuszem Kowalczykiem. Już we wtorek Polacy zmierzą się z czeską parą Roman Jebavy i Dominik Süč.