ATP Atlanta: Fernando Verdasco z Nickiem Kyrgiosem o półfinał, porażka Ołeksandra Dołgopołowa

Nick Kyrgios w dwóch setach pokonał Jareda Donaldsona i w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Atlancie zagra z Fernando Verdasco. Niespodziewanej porażki doznał oznaczony numerem czwartym Ołeksandr Dołgopołow.

Marcin Motyka
PAP/EPA / Lukas Coch

Gospodarze mogą być pewni, że w finale tegorocznej edycji turnieju ATP w Atlancie wystąpi ich reprezentant, bo w górnej części drabinki obie pary ćwierćfinałowe utworzyli Amerykanie. W dolnej części w II rundzie zameldował się tylko jeden faworyt miejscowych kibiców, Jared Donaldson. 19-latek z Kalifornii nie poszedł jednak w ślady rodaków i nie awansował do 1/4 finału. W czwartkowym meczu II rundy BB&T Atlanta Open przegrał 6:7(4), 3:6 z Nickiem Kyrgiosem.

Kyrgios, dla którego był to debiutancki pojedynek w Atlancie, w ciągu 76 minut gry posłał dziewięć asów, popełnił cztery podwójne błędy serwisowe, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 30 z 35 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany oraz wykorzystał trzy z pięciu break pointów.

W 1/4 finału rozstawiony z numerem drugim Australijczyk zagra z Fernando Verdasco, którego pokonał przed rokiem w Montrealu. W czwartek Hiszpan zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję i w 58 minut pokonał 6:1, 6:3 Juliena Benneteau, podwyższając bilans bezpośrednich konfrontacji z Francuzem na 4-0.

Z turniejem pożegnał się już oznaczony "czwórką" Ołeksandr Dołgopołow. Ukrainiec w meczu z Yoshihito Nishioką nie potrafił ustabilizować swojej formy na równym poziomie i przegrał 3:6, 6:2, 1:6, czterokrotnie oddając podanie.

20-letni Nishioka, dla którego pokonanie Dołgopołowa, obecnie 38. tenisisty świata, to drugie największe zwycięstwo w karierze (w marcu w Miami wygrał z wówczas 23. graczem globu Feliciano Lopezem), w ćwierćfinale zmierzy się z Horacio Zeballosem. Argentyńczyk wyeliminował "szczęśliwego przegranego" z eliminacji Tobiasa Kamke.