WTA New Haven: porażka Timei Bacsinszky, Elina Switolina w ćwierćfinale

Szwajcarka Timea Bacsinszky przegrała 5:7, 2:6 ze Szwedką Johanną Larsson w I rundzie turnieju WTA Premier w New Haven. Do ćwierćfinału awansowała Ukrainka Elina Switolina.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Timea Bacsinszky (WTA 16) w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro przeżyła wielki smutek i ogromną radość. W singlu w I rundzie przegrała z Chinką Shuai Zhang, choć miała trzy piłki meczowe. W deblu zdobyła srebrny medal w parze z Martiną Hingis. Do rywalizacji w głównym cyklu Szwajcarka wróciła w Cincinnati, gdzie w III rundzie nie dała rady Swietłanie Kuzniecowej. Ostatnia próba przed US Open okazała się dla Bacsinszky nieudana. W New Haven uległa 5:7, 2:6 Johannie Larsson (WTA 62).

W I secie Szwajcarka obroniła dwie piłki setowe przy 4:5, a później jeszcze jedną przy 5:6, ale nie udało się jej doprowadzić do tie breaka. W II partii Larsson od 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu. W trwającym 97 minut spotkaniu Szwedka odparła sześć z ośmiu break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy.

To nie był dobry dzień dla Szwajcarek, bo w I rundzie odpadła również Belinda Bencić (WTA 26). 19-latka z Wollerau nie wykorzystała prowadzenia 5:2 w III secie i przegrała 1:6, 6:4, 5:7 z Kirsten Flipkens (WTA 68). Ćwierćfinalistka US Open 2014 popełniła dziewięć podwójnych błędów i pożegnała się z rywalizacją po dwóch godzinach i 11 minutach walki. W II rundzie Belgijka zagra z Francuzką Caroline Garcią (WTA 27). Zwyciężczyni tego meczu będzie w ćwierćfinale rywalką Agnieszki Radwańskiej.

W ćwierćfinale jest już Elina Switolina (WTA 23), która wygrała 6:3, 6:1 z Jewgieniją Rodiną (WTA 102). Ukrainka wykorzystała siedem z 10 szans na przełamanie. W tej fazie są również Jekaterina Makarowa (WTA 36) i Jelena Wiesnina (WTA 20), które w Rio de Janeiro zostały mistrzyniami olimpijskimi w grze podwójnej. Pierwsza z nich odparła osiem z 10 break pointów i pokonała 6:3, 6:2 Anastasiję Sevastovą (WTA 52). Druga z Rosjanek zmierzyła się z Anett Kontaveit (WTA 96). Estonka z 0:2 wyszła na 4:3, ale przegrała cztery gemy z rzędu i skreczowała. O półfinał Wiesnina zagra ze Switoliną, z którą wygrała oba dotychczasowe mecze (Rzym 2014, Tiencin 2015).

Kirsten Flipkens (Belgia, LL) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:1, 4:6, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do półfinału turnieju w New Haven?