WTA Tokio: czwarty trzysetowy mecz Christiny McHale, Katerina Siniakova w finale

Amerykanka Christina McHale i Czeszka Katerina Siniakova zmierzą się w finale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Tokio.

PAP/EPA / ANDREW GOMBERT

Christina McHale (WTA 53) pokonała 6:4, 3:6, 7:5 Janę Cepelovą (WTA 115). W trwającym dwie godziny i 27 minut spotkaniu Amerykanka zaserwowała 10 asów i wykorzystała siedem z 10 break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2013 roku w I rundzie w trzech setach lepsza była Słowaczka.

Katerina Siniakova (WTA 65) rozbiła 6:3, 6:0 ćwierćfinalistkę tegorocznego Australian Open Shuai Zhang (WTA 49). Czeszka trzy razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała wszystkie siedem break pointów, jakie miała.

McHale w drodze do finału rozegrała cztery trzysetowe mecze. W I rundzie wyeliminowała Ukrainkę Kateryna Kozłową, a w II pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson. Oba te spotkania rozstrzygnęły się w tie breaku III partii. W ćwierćfinale Amerykanka wygrała 6:3, 5:7, 6:3 ze Szwajcarką Viktoriją Golubić. Siniakova jedynego seta straciła w II rundzie z reprezentantką USA Louisą Chirico, które zakończyło się wynikiem 6:4, 5:7, 7:6(3). W spotkaniach z Niemką Antonią Lottner, Amerykanką Alison Riske i Chinką Shuai Zhang Czeszka straciła łącznie 14 gemów.

Dla obu zawodniczek będzie to drugi singlowy finał w głównym cyklu. Siniakova w lipcu w Bastad przegrała z Laurą Siegemund. McHale dwa lata temu w Acapulco uległa Dominice Cibulkovej. Bilans ich meczów to 1-1. Dwa razy zmierzyły się na trawie w Birmingham. W ubiegłym sezonie zdecydowanie lepsza była Czeszka (6:4, 6:0), a w tym roku ze zwycięstwa cieszyła się Amerykanka (5:7, 6:4, 6:3).

W finale gry podwójnej Shuko Aoyama i Makoto Ninomiya pokonały 6:3, 6:3 Brytyjki Jocelyn Rae i Annę Smith. Dla Japonek był to drugi wspólny finał. Na początku sierpnia w Nanchang przegrały z Chinkami Chen Liang i Ying-Ying Lu. Aoyama wywalczyła szósty deblowy tytuł w głównym cyklu, a Ninomiya pierwszy.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 17 września

półfinał gry pojedynczej:

Christina McHale (USA, 7) - Jana Cepelova (Słowacja) 6:4, 3:6, 7:5
Katerina Siniakova (Czechy) - Shuai Zhang (Chiny, 6) 6:3, 6:0

finał gry podwójnej:

Shuko Aoyama (Japonia) / Makoto Ninomiya (Japonia) - Jocelyn Rae (Wielka Brytania) / Anna Smith (Wielka Brytania) 6:3, 6:3