ATP Metz: Julien Benneteau rozgromił Martina Klizana. Gilles Muller pokonał Horacio Zeballosa

W poniedziałek rozegrano pierwsze mecze halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Metz. Do II rundy awansowali Gilles Muller i Julien Benneteau.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Jako pierwszy awans uzyskał grający z dziką kartą Julien Benneteau, który w zaledwie 56 minut rozgromił Martina Klizana 6:2, 6:1. Oznaczony "piątką" Słowak nie stawił żadnego oporu i dał się przełamać aż pięciokrotnie. Sam zaś nie wypracował żadnego break pointa.

Rozstawiony z szóstym numerem Gilles Muller także nie stracił w poniedziałek serwisu. W drugim secie obronił tylko dwa break pointy, a do tego w całym zwycięskim starciu z Horacio Zeballosem posłał aż 19 asów. Było to pierwsze spotkanie Luksemburczyka z Argentyńczykiem w głównym cyklu. Mecz dwóch leworęcznych zawodników zakończył się wygraną tego pierwszego 7:6(5), 7:5.

W poniedziałek wyłoniono wszystkich kwalifikantów. Dwustopniowe eliminacje turnieju Moselle Open udanie przeszli Gruzin Nikołoz Basilaszwili, Niemiec Peter Gojowczyk oraz Francuzi Gregoire Barrère i Vincent Millot.