ATP Sankt Petersburg: Alexander Zverev pokonał Karena Chaczanowa w meczu tenisistów "nowego pokolenia"

Aleksander Zverev w dwóch setach pokonał Karena Chaczanowa w meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sankt Petersburgu. Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Stana Wawrinki będzie Lukas Rosol.

Marcin Motyka
PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE

Wiosną ATP postanowiło promować młodych tenisistów, którzy w niedalekiej przyszłości mają zostać wielkimi gwiazdami rozgrywek. Tę grupę nazwano tenisistami "nowego pokolenia" ("NextGen"). Zaszczytu znalezienia się w tym gronie dostąpili chociażby Alexander Zverev i Karen Chaczanow.

Los sprawił, że w I rundzie turnieju ATP w Sankt Petersburgu Zverev i Chaczanow mogli zmierzyć się ze sobą. W tym starciu 19-letniego Niemca o rosyjskim korzeniach z o rok starszym Rosjaninem lepszy okazał się ten pierwszy. Zverev zwyciężył 7:6(3), 6:4 i awansował do 1/8 finału Sankt Petersburg Open.

Inauguracyjnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego Stana Wawrinki będzie Lukas Rosol, który w poniedziałek okazał się lepszy od Diego Schwartzmana. Czech ze Szwajcarem mierzył się jak dotychczas pięciokrotnie, w tym trzy razy w obecnym sezonie, i nigdy nie wygrał, łącznie zdobywając tylko dwa sety.

Z kolei oznaczony "czwórką" Roberto Bautista, zeszłoroczny półfinalista Sankt Petersburg Open, na początek zagra z Ricardasem Berankisem, z którym w głównym cyklu ma bilans 1-1. Litwin w I rundzie wygrał z Adrianem Mannarino 7:6(7), 3:6, 6:3.

W poniedziałek rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Radu Albot, Alexandre Sidorenko, Mischa Zverev i Danił Miedwiediew.

Sankt Petersburg Open, Sankt Petersburg (Rosja)