WTA Pekin: Powtórka z Wuhan. Agnieszka Radwańska w III rundzie China Open

Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 6:4 Rosjankę Jekaterinę Makarową i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON

W ubiegłym tygodniu w Wuhan Agnieszka Radwańska oddała Jekaterinie Makarowej pięć gemów. Tym razem Polka wygrała 6:3, 6:4 po 93 minutach. Krakowianka poprawiła na 6-2 bilans spotkań z leworęczną Rosjanką, z którą przegrała w IV rundzie wielkoszlemowego US Open 2013 i Wimbledonu 2014.

Trzecia rakieta globu doskonale zaczęła mecz z 35. obecnie singlistką świata. Radwańska grała cierpliwie, pewnie trzymała piłkę w korcie, a kiedy nadarzała się okazja, to posyłała kończące uderzenia. Rzadko też się myliła, w przeciwieństwie do Makarowej, która często niepotrzebnie się spieszyła, aby zdobyć punkt.

Przy stanie 5:0 dla Polki zaczęły się problemy. Rosjanka zmniejszyła liczbę własnych błędów, zafunkcjonował także return, co pozwoliło na wygranie trzech gemów z rzędu. 27-letnia krakowianka utrzymała jednak nerwy na wodzy i przy stanie 5:3 wykorzystała drugiego setbola.

Drugą odsłonę Radwańska rozpoczęła od przełamania, ale agresywnie grająca leworęczna moskwianka błyskawicznie odrobiła stratę. Najlepsza polska tenisistka zadała jednak decydujący cios w piątym gemie i od tego momentu pewnie trzymała serwis. Po 93 minutach nasza reprezentantka wykorzystała premierowego meczbola, posyłając znakomitego woleja.
Statystyki meczu Agnieszki Radwańskiej z Jekateriną Makarową Statystyki meczu Agnieszki Radwańskiej z Jekateriną Makarową
Radwańska zakończyła poniedziałkowy mecz na sporym "plusie". Posłała bowiem 20 wygrywających piłek i miała tylko osiem błędów własnych. Makarowa zanotowała 25 winnerów, ale miała też 31 pomyłek. Zdołała także tylko dwukrotnie przełamać serwis Polki, która odpowiedziała czterema breakami.

W czwartek rywalką krakowianki w III rundzie będzie Karolina Woźniacka lub Roberta Vinci. Z Dunką może się spotkać w trzecim azjatyckim turnieju z rzędu. W Tokio krakowianka przegrała nie wykorzystując prowadzenia 6:4, 5:3 oraz 3:1 i 40-15 w III secie. W Wuhanie Radwańska zwyciężyła 6:4, 6:2. Z Vinci po raz ostatni zmierzyła się w lutym w Ad-Dausze i wygrała w trzech setach.

Jeśli Radwańska awansuje do ćwierćfinału pekińskiej imprezy, to zakwalifikuje się do Mistrzostw WTA bez oglądania się na to, co zrobią jej konkurentki.