WTA Linz: awans Carli Suarez, 36 asów w meczu Oceane Dodin z Kristyną Pliskovą

Hiszpanka Carla Suarez pokonała 6:4, 6:2 Niemkę Monę Barthel i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego w Linzu.

PAP/EPA / FRANCK ROBICHON

W Linzu grają cztery tenisistki walczące o trzy wolne miejsca, jakie zostały do obsadzenia w Mistrzostwach WTA. Jedną z nich jest Carla Suarez (WTA 12), która we wtorek pokonała 6:4, 6:2 Monę Barthel (WTA 130). W ciągu 63 minut Hiszpanka zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z ośmiu break pointów.

W II rundzie 28-latka z Barcelony zmierzy się ze swoją rodaczką Sarą Sorribes (WTA 127), która wygrała 7:6(3), 6:4 z Jeleną Ostapenko (WTA 43) po godzinie i 59 minutach walki. Dla Łotyszki to czwarty z rzędu turniej, z którego odpadła po pierwszym meczu (po US Open, Wuhanie i Pekinie). Hiszpance w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziło popełnienie 10 podwójnych błędów.

Oceane Dodin (WTA 89) pokonała 6:7(2), 7:5, 6:3 Kristynę Pliskovą (WTA 64). W 10. gemie I seta Czeszka obroniła dwie piłki setowe, za to w II partii nie wykorzystała prowadzenia 5:2. W decydującej odsłonie Francuzka wróciła z 0:2 i odniosła zwycięstwo po dwóch godzinach i czterech minutach. W całym meczu było 36 asów - 23 zaserwowała Pliskova, a 13 Dodin. Kolejną rywalką 19-latki z Villeneuve d'Ascq będzie Sorana Cirstea.

Odpadła Daria Kasatkina (WTA 24), która przegrała 2:6, 3:6 z Denisą Allertovą (WTA 102). Czeszka wykorzystała sześć z 13 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 121), która pokonała 7:6(5), 6:4 Eugenie Bouchard (WTA 45). Było to pierwsze spotkanie tych zawodniczek na zawodowych kortach. W 2011 i 2012 roku zmierzyły się trzy razy w juniorskich turniejach, i dwa razy lepsza była Estonka.

Monica Niculescu (WTA 50) wygrała 4:6, 6:3, 7:5 z Madison Brengle (WTA 71). W trwającym dwie godziny i 25 minut spotkaniu było 20 przełamań, z czego 11 na korzyść Rumunki. Finalistka imprezy z 2012 roku Julia Görges (WTA 68) zdobyła 21 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu pokonała 6:4, 6:4 z Barbarę Haas (WTA 143). W II rundzie jest też inna Niemka Annika Beck (WTA 53), która wykorzystała wszystkie siedem break pointów, jakie miała i wygrała 6:0, 6:4 z Cwetaną Pironkową  (WTA 65).