WTA Hongkong: Andżelika Kerber i Johanna Konta w II rundzie, porażka Samanthy Stosur

Niemka Andżelika Kerber pokonała 6:4, 6:4 Greczynkę Marię Sakkari i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hongkongu. Pierwszy mecz w imprezie wygrała również Brytyjka Johanna Konta.
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Andżelika Kerber w Hongkongu gra po raz drugi. W ubiegłym roku doszła do finału, w którym uległa Jelenie Janković. Wtedy była w opałach już w I rundzie, gdy po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu wyeliminowała w trzech setach Włoszkę Franceskę Schiavone. Tym razem z pierwszą rywalką poradziła sobie bez większych problemów. Niemka pokonała 6:4, 6:4 Greczynkę Marię Sakkari (WTA 97). W trwającym 81 minut spotkaniu liderka rankingu obroniła osiem z 10 break pointów, a sama przełamała rywalkę cztery razy. W I secie wróciła z 0:2. Kolejną rywalką Kerber będzie Amerykanka Louisa Chirico.

Johanna Konta (WTA 9) w ubiegłym tygodniu doszła do finału w Pekinie i włączyła się do walki o trzy wolne miejsca, jakie pozostały do obsadzenia w Mistrzostwach WTA w Singapurze. W I rundzie turnieju w Hongkongu Brytyjka wygrała 6:2, 6:2 ze swoją rodaczką Naomi Broady (WTA 88). 25-latka z Eastbourne po świetnym występie w China Open została czwartą Brytyjką w historii w Top 10 rankingu. O ćwierćfinał zagra z Qiang Wang (WTA 73), która pokonała 6:2, 6:2 reprezentantkę gospodarzy Ling Zhang (WTA 524).

Karolina Woźniacka (WTA 26) wygrała 6:1, 6:4 z Saisai Zheng (WTA 79). Dunka odparła osiem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu okazji na przełamanie. W II rundzie była liderka rankingu zmierzy się z Heather Watson (WTA 75), która pokonała 7:5, 7:6(9) Nowozelandkę Marinę Eraković (WTA 119). W II partii Brytyjka wróciła ze stanu 1:4 i w sumie obroniła pięć piłek setowych.

Broniąca tytułu Jelena Janković (WTA 37) oddała cztery gemy Amerykance Samancie Crawford (WTA 105). W trwającym równo godzinę spotkaniu Serbka obroniła sześć z siedmiu break pointów. W II rundzie była liderka rankingu zagra ze swoją rodaczką Aleksandrą Krunić i będzie to ich pierwsza konfrontacja. Caroline Garcia (WTA 25) straciła trzy gemy w meczu z Czeszką Terezą Martincovą (WTA 164). Kolejną rywalką Francuzki będzie Bethanie Mattek-Sands (WTA 199), która rozbiła 6:1, 6:2 Turczynkę Basak Eraydin (WTA 276). Amerykanka zdobyła 23 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie pięć break pointów, jakie miała.

Kristina Mladenović (WTA 54) pokonała 7:6(6), 6:1 Słowenkę Dalilę Jakupović (WTA 168). W I secie Francuzka prowadziła 5:2, ale wygrała go dopiero w tie breaku po obronie piłki setowej. W II partii odskoczyła na 4:0 i miała sytuację pod kontrolą. W II rundzie Mladenović zagra Nao Hibino (WTA 84), która wyeliminowała mistrzynię US Open 2011 Samanthę Stosur (WTA 18). Japonka zaserwowała pięć asów, przełamała rywalkę cztery razy i zwyciężyła 6:3, 6:4 po 76 minutach.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)

Kristina Mladenović (Francja) - Dalila Jakupović (Słowenia, Q) 7:6(6), 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Marina Eraković (Nowa Zelandia, Q) 7:5, 7:6(9)
Bethanie Mattek-Sands (USA) - Basak Eraydin (Turcja, WC) 6:1, 6:2
Qiang Wang (Chiny) - Ling Zhang (Hongkong, WC) 6:2, 6:2

Czy Johanna Konta awansuje do ćwierćfinału turnieju w Hongkongu?