WTA Moskwa: Daria Kasatkina lepsza od Belindy Bencić, awans Timei Babos

Rosjanka Daria Kasatkina pokonała 6:4, 6:1 Szwajcarkę Belindę Bencić i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego w Moskwie.

PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

W poniedziałek odbyły się dwa mecze turnieju głównego w Moskwie. Belinda Bencić (WTA 43) nie będzie miło wspominać zbliżającego się do końca sezonu. Wprawdzie zadebiutowała w Top 10 rankingu, ale opuściła cały okres gry na kortach ziemnych w Europie. Powód to kontuzja pleców. Później miała też problemy z nadgarstkiem. Skreczowała w II rundzie Wimbledonu i zrezygnowała z występu w igrzyskach olimpijskich. Od czerwca Szwajcarka tylko w dwóch turniejach wygrała dwa mecze z rzędu (półfinał w Den Bosch, III runda US Open).

W I rundzie Pucharu Kremla Bencić przegrała 4:6, 1:6 z Darią Kasatkiną (WTA 24). Szwajcarka prowadziła 4:2, ale straciła 10 z 11 kolejnych gemów. W trwającym 61 minut spotkaniu 19-latka z Wollereau popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Jej rosyjska rówieśniczka zaserwowała cztery asy i obroniła jednego break pointa. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W lutym w Sankt Petersburgu lepsza była Bencić.

W II rundzie jest również Timea Babos (WTA 26), która wygrała 6:2, 6:7(2), 7:5 z Iriną-Camelią Begu (WTA 28). W trwającym dwie godziny i 27 minut meczu Węgierka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też wykorzystała osiem z 10 break pointów. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek w 2016 roku. W finale we Florianopolis górą była Rumunka.

Poza tym w poniedziałek odbyła się decydująca runda kwalifikacji. Do głównej drabinki bez problemów awansowały Ukrainka Łesia Curenko (WTA 49), Czeszka Katerina Siniakova (WTA 52) i 18-letnia Rosjanka Anna Blinkowa (WTA 246). Porażkę poniosła Ana Konjuh (WTA 58), pogromczyni Agnieszki Radwańskiej w IV rundzie US Open. Chorwatka popełniła 11 podwójnych błędów oraz zmarnowała prowadzenie 3:0 w III secie i uległa 5:7, 7:5, 6:7(1) Nicole Gibbs (WTA 74). We wtorek Amerykanka zmierzy się z Jekateriną Makarową, a zwyciężczyni tego spotkania będzie w II rundzie rywalką Kasatkiny. Konjuh do turnieju głównego dostała się jako szczęśliwa przegrana (w miejsce Dominiki Cibulkovej) i zagra z Barborą Strycovą.