ATP Moskwa: Dusan Lajović pokonał Janko Tipsarevicia, Fabio Fognini i Pablo Carreno w II rundzie

W serbskim meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Moskwie Dusan Lajović w dwóch setach pokonał Janko Tipsarevicia. Do 1/8 finału awansowali też Pablo Carreno, Paolo Lorenzi i Fabio Fognini.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Fabio Fognini to tenisista nieodgadniony. Potrafi grać na kosmicznym poziomie, by po chwili prezentować się niczym amator. We wtorek pokazał swoje lepsze oblicze. W meczu I rundy turnieju ATP w Moskwie Włoch nie dał szans Ricardasowi Berankisowi, pokonując Litwina 6:1, 6:2 w 57 minut.

Fognini, który we wtorek ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów i posłał osiem zagrań kończących, w II rundzie stanie naprzeciw najlepszego obecnie tenisisty Włoch, Paolo Lorenziego. Rzymianin na inaugurację wyeliminował swojego rodaka "szczęśliwego przegranego" z eliminacji Federico Gaio.

W 1/8 finału Kremlin Cup dojdzie do derbów Włoch, a już w I rundzie odbyły się małe derby Serbii. Trzeci najwyżej notowany tenisista tego kraju Dusan Lajović wygrał 7:6(4), 6:4 z czwartym Janko Tipsareviciem. Kolejnym przeciwnikiem 26-letniego belgradczyka będzie Philipp Kohlschreiber.

Z kolei druga rakieta Serbii Viktor Troicki we wtorek poznał swojego inauguracyjnego przeciwnika. 30-latek z Belgradu zagra z Daniłem Miedwiediewem. Rosyjski kwalifikant w I rundzie okazał się lepszy od Michaiła Kukuszkina, który skreczował w drugim secie.

Kreczami zakończyły się także pojedynki Stephane'a Robert z Marcelem Granollersem (Hiszpan zrezygnował w pierwszym secie) oraz Jewgienija Donskoja z Asłanem Karacewem (Rosjanin poddał mecz, gdy przegrywał 3:6, 1:5). Robert w 1/8 finału powalczy z Lukasem Rosolem, a Donskoj z Albertem Ramosem, turniejową "dwójką".

W jedynym trzysetowym meczu drugiego dnia zmagań w stolicy Rosji Pablo Carreno pokonał 3:6, 6:3, 7:6(2) kwalifikarta Jürgena Melzera. Hiszpan (siedem asów i cztery przełamania) w II rundzie zmierzy się z Damirem Dzumhurem bądź z Karenem Chaczanowem, posiadaczem dzikiej karty.