ATP Moskwa: Thomaz Bellucci i Lukas Rosol bez straty seta w II rundzie

Thomaz Bellucci i Lukas Rosol bez straty seta wygrali poniedziałkowe mecze I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju rangi ATP World Tour 250 w Moskwie.

Marcin Motyka
PAP/EPA / JULIEN WARNAND

Pojedynek Thomaza Bellucciego z Cemem Ilkelem zainaugurował tegoroczną, już 27. w historii edycję turnieju Kremlin Cup. Mecz otwarcia trwał tylko 85 minut i zakończył się wygraną Brazylijczyka 7:5, 6:1. Dla Bellucciego to pierwszy występ w Moskwie od 2012 roku, kiedy to zagrał w finale tej imprezy, po drodze pokonując m.in. Jerzego Janowicza. Turek natomiast - podobnie jak przed 12 miesiącami - otrzymał dziką kartę do głównej drabinki i ponownie zakończył swoje zmagania na I rundzie.

Bellucci, któremu zapisano cztery asy, 16 zagrań kończących, 33 niewymuszone błędy i siedem przełamań, w II rundzie zawodów w stolicy Rosji stanie naprzeciw lepszego z pary Andriej Kuzniecow - Guido Pella.

Drugi poniedziałkowy mecz I rundy także zakończył się w dwóch setach. Lukas Rosol pokonał 7:5, 6:2 Geralda Melzera, choć w pierwszym secie przegrywał już 3:5. - Czasami wygrana w meczu, w którym ci nie idzie, w którym nie grasz dobrze, jest cenniejsza niż zwycięstwo po łatwym pojedynku - powiedział Czech.

Rosol w ciągu 63 minut gry zaserwował sześć asów, posłał 12 uderzeń wygrywających i wykorzystał cztery z siedmiu break pointów. - Jestem zadowolony ze zwycięstwa. Tutejszy kort bardzo mi odpowiada, więc mam nadzieję, że kolejny mecz będzie jeszcze lepszy w moim wykonaniu. Pomimo że to już końcówka sezonu, wciąż czuję w sobie siłę i jestem gotowy do walki - dodał 31-latek z Brna.

Z powodu choroby z turnieju wycofał się Martin Klizan, który miał być rozstawiony z numerem piątym. Miejsce Słowaka w głównej drabince jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji zajął Federico Gaio.