International Premier Tennis League: mistrzowie z Singapuru pokonani na inaugurację trzeciej edycji

Zespoły UAE Royals i Indian Aces odniosły zwycięstwa na inaugurację trzeciej edycji International Premier Tennis League. Pierwszy turniej odbywa się w japońskiej Saitamie.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

W piątek emocji wielkich nie było i wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. W pierwszym spotkaniu wszystko było jasne już po grach singlowych, bowiem swoje sety pewnie wygrali Goran Ivanisević, Martina Hingis i Tomas Berdych. Na koniec 11 gemów dołożył Daniel Nestor, który zagrał debla z Pablo Cuevasem i miksta w parze z Hingis. Dzięki temu UAE Royals pewnie pokonali broniących tytułu OUE Singapore Slammers 29:19.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odnieśli zeszłoroczni finaliści, drużyna Indian Aces. W piątek nie stracili bowiem żadnego seta i rozgromili gospodarzy, ekipę Japan Warriors, 30:17. Swoje rozgrywki wygrali Kirsten Flipkens, Rohan Bopanna i Sania Mirza, Mark Philippoussis, oraz Ivan Dodig i Feliciano Lopez, który ustalił wynik spotkania wygraną w singlu. Gospodarzom nie pomogli ani Kurumi Nara, ani Marat Safin, ani wystawiony do gry pojedynczej i podwójnej Fernando Verdasco.

Drużyny pozostaną w Saitamie do niedzieli, po czym przeniosą się do Singapuru (6-8 grudnia) i Hajdarabadu (9-11 grudnia). Wielki finał zaplanowano na 11 grudnia.

Indian Aces - Japan Warriors 30:17

Set 1.: Kirsten Flipkens - Kurumi Nara 6:2 Set 2.: Rohan Bopanna / Sania Mirza - Jean-Julien Rojer / Jelena Janković 6:5 Set 3.: Mark Philippoussis - Marat Safin 6:3 Set 4.: Ivan Dodig / Feliciano Lopez - Jean-Julien Rojer / Fernando Verdasco 6:2 Set 5.: Feliciano Lopez - Fernando Verdasco 6:5