International Premier Tennis League: mistrzowie z Singapuru pokonani na inaugurację trzeciej edycji

Zespoły UAE Royals i Indian Aces odniosły zwycięstwa na inaugurację trzeciej edycji International Premier Tennis League. Pierwszy turniej odbywa się w japońskiej Saitamie.
Rafał Smoliński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

W piątek emocji wielkich nie było i wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. W pierwszym spotkaniu wszystko było jasne już po grach singlowych, bowiem swoje sety pewnie wygrali Goran Ivanisević, Martina Hingis i Tomas Berdych. Na koniec 11 gemów dołożył Daniel Nestor, który zagrał debla z Pablo Cuevasem i miksta w parze z Hingis. Dzięki temu UAE Royals pewnie pokonali broniących tytułu OUE Singapore Slammers 29:19.

Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odnieśli zeszłoroczni finaliści, drużyna Indian Aces. W piątek nie stracili bowiem żadnego seta i rozgromili gospodarzy, ekipę Japan Warriors, 30:17. Swoje rozgrywki wygrali Kirsten Flipkens, Rohan Bopanna i Sania Mirza, Mark Philippoussis, oraz Ivan Dodig i Feliciano Lopez, który ustalił wynik spotkania wygraną w singlu. Gospodarzom nie pomogli ani Kurumi Nara, ani Marat Safin, ani wystawiony do gry pojedynczej i podwójnej Fernando Verdasco.

Drużyny pozostaną w Saitamie do niedzieli, po czym przeniosą się do Singapuru (6-8 grudnia) i Hajdarabadu (9-11 grudnia). Wielki finał zaplanowano na 11 grudnia.

Set 3.: Mark Philippoussis - Marat Safin 6:3
Set 4.: Ivan Dodig / Feliciano Lopez - Jean-Julien Rojer / Fernando Verdasco 6:2
Set 5.: Feliciano Lopez - Fernando Verdasco 6:5

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy Punkty
1 Indian Aces 1 1 0 30-17 3
2 UAE Royals 1 1 0 29-19 3
3 OUE Singapore Slammers 1 0 1 19-29 0
4 Japan Warriors 1 0 1 17-30 0

* Do wielkiego finału, który zostanie rozegrany 11 grudnia w Hajdarabadzie, awansują dwie najlepsze drużyny.