WTA Auckland: Julia Goerges pożegnała Karolinę Woźniacką

Porażka Karoliny Woźniackiej z Julią Görges była największą niespodzianką ćwierćfinałów turnieju WTA International na kortach twardych w Auckland.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / JUSTIN LANE

Po odpadnięciu sióstr Williams Karolina Woźniacka była największą faworytką do zwycięstwa w tegorocznej edycji ASB Classic. W czwartek jednak tenisistka z Odense nie wykorzystała prowadzenia 6:1, 3:0 w pojedynku z Julią Görges. Niemka, która ma na koncie dwa tytuły zawodów głównego cyklu, wygrała 11 z 12 kolejnych gemów, by po godzinie i 47 minutach zwyciężyć 1:6, 6:3, 6:4.

W piątek Görges spotka się z rozstawioną z ósmym numerem Aną Konjuh. Chorwatka spędziła w czwartek na korcie zaledwie 19 minut, ponieważ Japonka Naomi Osaka skreczowała przy stanie 0:3 z powodu kontuzji lewego nadgarstka. Teraz 19-latka z Dubrownika będzie się liczyć w walce o tytuł w Auckland. Z pierwszego w karierze trofeum w głównym cyklu cieszyła się w 2015 roku na trawnikach w Nottingham.

Z nowozelandzką stolicą pożegnała się również oznaczona "czwórką" Barbora Strycova. Czeszka była faworytką pojedynku z Lauren Davis, ale Amerykanka błyskawicznie przystąpiła do pracy i w partii otwarcia nie dała szans wyżej notowanej przeciwniczce. Drugiego seta reprezentantka USA wygrała po tie breaku, a cały mecz 6:1, 7:6(4).

Pogromczyni Sereny Williams, Madison Brengle, także nie zagościła na dłużej w Auckland. W czwartek sposób na Amerykankę znalazła rozstawiona z "siódemką" Jelena Ostapenko, która zwyciężyła 7:5, 6:3. O miejsce w finale reprezentantka Łotwy zagra w piątek z Davis i będzie to ich pierwsze starcie w głównym cyklu.