ATP Madras: Roberto Bautista nie zawiódł. Danił Miedwiediew bez pierwszego tytułu

Roberto Bautista wygrał rozgrywany na kortach twardych turniej ATP World Tour 250 w Madrasie. W finale Hiszpan w dwóch setach pokonał Daniła Miedwiediewa.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

W przeciwieństwie do Marina Cilicia, który sensacyjnie odpadł w II rundzie, Roberto Bautista nie zawiódł organizatorów turnieju ATP w Madrasie. Rozstawiony z numerem drugim Hiszpan, 14. gracz świata, dotarł do finału, choć nie miał łatwo. W ćwierćfinale pokonał Michaiła Jużnego, mimo że przegrywał już 1:6, 1:4.

Rywalem Bautisty w meczu o tytuł był rewelacyjny Danił Miedwiediew. 20-letni Rosjanin stanął przed szansą wywalczenia pierwszego mistrzostwa w zaledwie szóstym starcie w imprezie głównego cyklu.

Niedzielny finał rozgrywany był pod dyktando Bautisty. Chociaż Miedwiediew w swoim stylu grał bardzo agresywnie z głębi kortu i szukał okazji do ataku, nie był w stanie znaleźć recepty na solidnego rywala. Hiszpan po jednym razie w obu setach uzyskiwał przełamanie, a sam ani razu nie oddał podania i pewnie zwyciężył 6:3, 6:4 w 73 minuty.

Tym samym Bautista dokonał tego, czego nie udało się mu w 2013 roku, gdy także zagrał w finale w Madrasie, ale nie sprostał wówczas Janko Tipsareviciowi. Wygrywając w niedzielę, 28-latek z Castellon zdobył piąty tytuł w karierze oraz 250 punktów do rankingu ATP i ponad 79 tys. dolarów premii finansowej.

Z kolei Miedwiediew, który po raz pierwszy stanął naprzeciw rywala z czołowej "20" rankingu, na pocieszenie otrzymał 42 tys. dolarów oraz 150 punktów do rankingu, dzięki którym w najnowszym notowaniu klasyfikacji ATP, w poniedziałek, awansuje z 99. na 65. miejsce, najwyższe w karierze.