WTA Hobart: Alicja Rosolska i Nao Hibino przegrały z najwyżej rozstawioną parą

Alicja Rosolska i Nao Hibino nie wygrały ani jednego meczu w grze podwójnej turnieju WTA International w Hobart. W poniedziałek Polka i Japonka przegrały z najwyżej rozstawionymi Monicą Niculescu i Abigail Spears 3:6, 4:6.

Karolina Konstańczak
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Alicja Rosolska

Alicja Rosolska wystąpiła w tym sezonie z dwiema różnymi partnerkami, jednak dotychczas nie wygrała ani jednego meczu. W Auckland lepsze od Polki i Taylor Townsend okazały się Laura Robson i Marina Eraković. W Hobart nasza reprezentantka i partnerująca jej Nao Hibino przegrały z Monicą Niculescu i Abigail Spears.

W Hobart Rosolska stanęła przed zdecydowanie trudniejszym zadaniem, ponieważ ona i Nao Hibino trafiły na najwyżej rozstawione tenisistki. Spears zdobyła dotychczas 18 tytułów w grze podwójnej, natomiast Niculescu siedem. Obie nie jeden raz prezentowały się w drugim tygodniu turniejów wielkoszlemowych.

Pierwszego seta znacznie lepiej rozpoczęły Niculescu i Spears, które objęły prowadzenie 4:1 z przewagą przełamania - nie przyszło im to jednak z łatwością, ponieważ musiały obronić po drodze trzy break pointy. Rosolska i Hibino zdołały zniwelować straty w siódmym gemie, ale chwilę później ponownie zostały przełamane. Po 32 minutach Rumunka i Amerykanka zwyciężyły 6:3.

Na początku drugiej partii obie pary odbierały sobie podania i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1. Nieco później Polka i Japonka zdołały obronić w sumie pięć break pointów w dwóch gemach, jednak przy stanie 4:4 skapitulowały i straciły podanie. Break ten okazał się kluczowy dla losów partii i całego meczu.

Niculescu i Spears w ćwierćfinale turnieju w Hobart zmierzą się albo z parą Demi Schuurs / Renata Voracova, albo z duetem Pauline Parmentier / Francesca Schiavone, występującym dzięki dzikiej karcie.

WTA Hobart, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 9 stycznia

I runda gry podwójnej:

Monica Niculescu (Rumunia, 1) / Abigail Spears (USA, 1) - Alicja Rosolska (Polska) / Nao Hibino (Japonia) 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska wygra mecz w kolejnym turnieju?