WTA Hobart: Risa Ozaki pokonała Lucie Safarovą, Kiki Bertens znów bez straty seta

Riska Ozaki pokonała w środę Lucie Safarovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Hobart. Swój pojedynek wygrała również najwyżej rozstawiona Kiki Bertens.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / TANNEN MAURY

Risa Ozaki, 100. tenisistka świata, pokonała w środę Lucie Safarovą 2:6, 6:3, 7:5 w ramach II rundy turnieju WTA International w Hobart. Pojedynek odbył się na korcie centralnym i trwał dwie godziny i 18 minut. Początek starcia nie wskazywał jednak na porażkę Czeszki, ponieważ wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim odskoczyła na 2:0 i miała dwie okazje na objęcie prowadzenia 3:0 z podwójnym przełamaniem.

- Moja rywalka zaczęła wywierać na mnie coraz większą presję i popełniała mniej błędów - przyznała Safarova. - Ja natomiast straciłam swój rytm uderzeń i więcej się myliłam. Oczywiście jestem rozczarowana. Nie takiego wyniku oczekiwałam.

Pod koniec 2016 roku Ozaki wygrała dwa turnieje ITF organizowane w Australii, dzięki czemu awansowała do Top 100. W ćwierćfinale w Hobart spotka się z Moniką Niculescu.

Kiki Bertens pokonała Galinę Woskobojewą 6:1, 6:4 i po raz drugi z rzędu awansowała do ćwierćfinału tego turnieju. Holenderka w trwającym 70 minut spotkaniu zaserwowała pięć asów. - Moja rywalka wyciągnęła do mnie pomocną dłoń na początku spotkania, ponieważ popełniała sporo błędów - powiedziała Bertens. - W drugim secie grała bardzo dobrze, a ja musiałam zaciekle walczyć o zwycięstwo.

Gdy Holenderka przyjechała do Hobart w ubiegłym sezonie, była notowana poza Top 100 rankingu WTA. Obecnie jest 22. tenisistką świata. O półfinał australijskiej imprezy Bertens powalczy z kwalifikantką Elisą Mertens. - Nigdy z nią nie rywalizowałam, ale znamy się dość dobrze poza kortem. Aby odnieść zwycięstwo, muszę zagrać nieco bardziej agresywnie.

Na etapie II rundy rywalizację zakończyła ubiegłoroczna półfinalistka, Johanna Larsson, która przegrała 4:6, 4:6 z Łesią Curenko. Obie tenisistki miały się ze sobą spotkać już w I rundzie, jednak przez roszady w drabince Szwedka została rozstawiona z numerem 11. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Shelby Rogers, pogromczyni Lary Arruabarreny.

Hobart International, Hobart (Australia)