WTA Tajpej: Samantha Stosur wygrała pierwszy mecz w sezonie. Dobry dzień dla Czeszek

Australijka Samantha Stosur pokonała 6:2, 6:4 reprezentantkę Czarnogóry Dankę Kovinić w I rundzie turnieju WTA International w Tajpej. Pierwsze mecze w imprezie wygrały również Czeszki Lucie Safarova i Lucie Hradecka.

PAP/EPA / JOE CASTRO

Ostatniego dnia stycznia Samantha Stosur (WTA 23) odniosła pierwsze zwycięstwo w 2017 roku. W Brisbane uległa po trzysetowej batalii Garbine Muguruzie, w Sydney urwała cztery gemy Anastazji Pawluczenkowej, a w Australian Open nie sprostała Heather Watson. W Tajpej Australijka na początek pokonała 6:2, 6:4 reprezentantkę Czarnogóry Danka Kovinić (WTA 68). To pierwszy wygrany przez nią mecz od czasu US Open 2016.

W trwającym 80 minut spotkaniu Stosur wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kolejną rywalką Australijki będzie Słowenka Dalila Jakupović (WTA 156), która pokonała 7:6(2), 6:3 mistrzynię Rolanda Garrosa 2010 Franceskę Schiavone (WTA 100). W pierwszym secie Włoszka z 2:5 wyrównała n 5:5. Nie wykorzystała jednak dwóch break pointów na 6:5, a w tie breaku nie miała nic do powiedzenia. W drugiej partii 36-latka z Mediolanu dwa razy została przełamana po grze na przewagi.

Elina Switolina (WTA 13) rozbiła 6:0, 6:3 Jewgieniję Rodinę (WTA 83). W ciągu 58 minut Ukrainka zdobyła 19 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Odpadła Jelena Janković (WTA 49), która przegrała 7:6(4), 5:7, 4:6 z Kurumi Narą (WTA 87). W pierwszej partii Serbka wróciła ze stanu 2:5 po obronie piłki setowej. W drugim secie z 3:5 wyrównała na 5:5, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. O wyniku decydującej odsłony zadecydowało jedno przełamanie, jakie Japonka uzyskała na 4:3.

W trwającym dwie godziny i 41 minut mecz Janković zaserwowała osiem asów, ale też popełniła dziewięć podwójnych błędów. Nara obroniła osiem z 11 break pointów, a sama przełamała Serbkę pięć razy. Kolejną rywalką Japonki będzie Chinka Lin Zhu (WTA 122), pogromczyni Magdy Linette.

To był dobry dzień dla Czeszek. Lucie Safarova (WTA 55) zaserwowała dziewięć asów i wygrała 6:3, 6:4 z Serbką Aleksandrą Krunić (WTA 132). Lucie Hradecka (WTA 170) zdobyła 46 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 7:6(3), 4:6, 6:1 Ukrainkę Katerynę Kozłową (WTA 99). Mecz trwał dwie godziny i 20 minut. 31-latka z Pragi posłała w nim 13 asów. Kolejną jej rywalką będzie Switolina. Safarova o ćwierćfinał zmierzy się z Łotyszką Anastasiją Sevastovą (WTA 32).

Caroline Garcia (WTA 25) pokonała 6:3, 6:2 Marinę Eraković (WTA 110). Nowozelandka popełniła siedem podwójnych błędów, a Francuzka zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu.